İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ankaralı STK’lardan Suriye’ye 2 TIR
Ankara'nın Çubuk ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, “Komşuluk Hakkı İçin” kampanyası kapsamında 2 TIR’lık insani yardım malzemesini Suriye’ye gönderdi.
Suriye, Türkiye 13.02.2014

STK temsilcileri Suriye'de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak adına Çubuk Belediye Kültür Parkında açılan resim sergisinde Suriye'de yaşanan dramın boyutlarını Çubuk kamuoyu ile paylaştılar. Bu arada yapılan yardım çağrısı ile gönüllüler vasıtası ile toplanan yardımların bir kısmı Cuma namazı sonrasında dualarla Suriye'ye uğurlandı.

İHH Ankra İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Özkan, yardım TIR’larında 30 tondan fazla un, 200 adet kumanya paketi, temel gıda maddeleri, bebek bezi, bebek maması, oyuncak, battaniye ve kışlık giysiden oluşan malzemelerin bulunduğunu ifade etti.

İHH Çubuk gönüllüleri adına bir konuşma yapan Abdülhamit Ateş de İHH gönüllüleri ile ilçedeki sivil toplum örgütlerince düzenledikleri kampanya kapsamında 2 TIR insani yardım malzemesi topladıklarını ve ilçeden 5 tır toplamayı hedeflediklerini belirtti.

Yardımların Suriyeli sığınmacılara bir an önce ulaştırılmasını istediklerini ifade eden Ateş, bu ülkedeki aç ve susuz yetimlerin yaralarına merhem olmak için bu organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

İHH’nın bugüne kadar Suriye’ye 2 binden fazla TIR’ı bölgeye gönderdiğini anlatan Ateş, sözlerini şöyle tamamladı:


“İlçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile bu işin düşünüldüğünde acaba 1 TIR doldurabilir miyiz diye düşünüyorduk. Şu an şükürler olsun 2 TIR’ımız hazır ve üçüncü TIR’ımız dolmak üzere, yaklaşık 1 haftada toplanan yardımlar ile biz oradaki komşu kardeşlerimize bir nebze olsun faydalı olmak istiyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarına, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve ilçe halkına teşekkür ediyoruz. İnşallah diğer TIR’ları önümüzdeki günlerde göndereceğiz."

Konuşmanın ardından edilen dua ile TIR’lar Suriye’ye uğurlandı.

Programa, Çubuk Kaymakamı, Belediye Başkanı, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022