İHH İnsani Yardım Vakfı
Arakan’a bir yetimhane daha
Yaklaşık 20 yıldır bölgedeki insani yardım çalışmalarını sürdürmekte olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.
Arakan 05.11.2013

Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.

Daha önce Arakanlı yetim çocuklar için Darul İman Yetimhanesi’ni açan İHH, şimdi de Türkiye’nin en büyük memur sendikası olan MEMURSEN ile birlikte 100 yetim çocuğun barınma, eğitim ve sosyal faaliyet imkânı bulacakları Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temelini attı.

Külliyenin tüm masraflarını karşılayan MEMURSEN ayrıca kurumun hizmete açıldıktan sonra misafir edeceği 100 çocuğu İHH’nın sponsorluk sistemi kapsamında düzenli olarak destekleyecek.

İnşaatının bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan külliye içerisinde çocukların yatılı kalacakları yurt binaları, meslek okulu, klinik, serbest etkinlik odaları, oyun alanları ve cami bulunacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022