İHH İnsani Yardım Vakfı
Arakanlılara battaniye ve gıda yardımı
Vakfımızca, Bangladeş’teki Arakanlı mültecilere battaniye ve gıda yardımında bulundu.
Arakan 13.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye'den Bangladeş’te zor şartlarda yaşamaya çalışan Arakanlı mülteciler için yapılan bağışları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Bölgeye giden İHH Giden Yardımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı ve Projeler Birim Koordinatorü Orhan Şefik tarafından “Kış Acil Yardım Projesi” kapsamında Bangdeş’teki Kupupalong Mülteci Kampındaki Arakanlı mültecilere ve Teknaf bölgesinde yaşayan Arakanlılara 10 bin adet battaniye dağıtıldı.

Acil Gıda Yardım Projesi” kapsamında da Kutupalong Mülteci Kampı ve civar köylerindeki 8 bin 750 Arakanlı mülteci aileye 20 kiloluk pirinç çuvalı dağıtıldı. Projelerden yaklaşık 60 bin kişi istifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021