İHH İnsani Yardım Vakfı
Arnavatluk cezaevinde mahkumlara yardım dağıtıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde mahkumlara yardım dağıtımı gerçekleştirdi. Mahkumların kullanımı için cezaevi yönetiminin talebi üzerine yatak ranza ve ilaç dağıtıldı.
Arnavutluk, Türkiye 01.05.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Alsar kurumu ortak düzenledikleri yardım çalışması kapsamında Tiran’da bulunan Jordan Misja hapishanesinde kalan ve ihtiyaç sahibi olan mahkumlara yardım malzemesi dağıttı. Cezaevi yönetimi tarafından gelen talep doğrultusunda yapılan yardım çalışması öncesi bir tören düzenlendi.

Cezaevinde düzenlenen törene İHH adına yönetim kurulu üyeleri Osman Atalay ve Yaşar Kutluay ile Alsar yetkilileri katıldı. Düzenlenen tören ile birlikte cezaevinde kalan mahkumlara sosyal yaşamlarında faydalanabilecekleri malzemeler ile yardım malzemeleri dağıtıldı.

Ayrıca törenin ardından İHH ve Alsar yetkilileri ile cezaevi yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirerek cezaevlerinde yaşanan zorluklar, eğitim faaliyetleri, cezaevlerindeki ihtiyaçlar, sosyal yaşamların iyileştirilmesi, işbirliğinin geliştirilmesi gibi çeşitli konular üzerinde görüşme yaptılar.


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021