İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Arnavutköy’de HSBYKV projesi değerlendirme toplantısı
Arnavutköy’de “İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" (HSBYKV) proje değerlendirme toplantısı yapıldı.
Türkiye 24.02.2016

Arnavutköy’de “İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" (HSBYKV) proje değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, İlçe Müftüsü Bahri Şamat, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Muammer Erdoğan, İl Ar-ge Koordinatörü Hasan Bilici, İHH İstanbul Yetim Sorumlusu Reşat Başer, İHH Arnavutköy Temsilciliği Yetim Kardeş Koordinatörü Murat Şahin, İHH Arnavutköy Temsilcisi Ali Yelgün, Arnavutköy Özel Temel Lisesi Müdürü Özkan Kaya, öğretmenler  ve okul gönüllü temsilcileri katıldı. 

Belediye Başkan Yardımcısı Aygenli, konuşmasına bizleri kendi ülkemiz ve yeryüzünün mazlum coğrafyalarındaki yetim çocuklarla buluşturan ve onların elinden tutma imkanı veren İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ederek başladı. Arnavutköy’de projeye desteklerinden dolayı katılımcı okul temsilcilerine gayetlerinden dolayı teşekkür eden Aygenli, çocukların topluma sağlıklı, yardımlaşan bireyler olarak katılmalarına verilen desteğin çok önemli olduğunu vurguladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dağ ise, projenin çocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olduğunun farkında olduklarını ve bir eğitim olarak okulların sahiplenmesi gerektiğini anlattı. 

Program, İlçe Müftüsü Bahri Şamat’ın yetimlerle ilgili ayet ve hadislerden bir kısmını okumasının ardından yaptığı duayla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022