İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Asfa’lı öğrenciler Suriyeli kardeşlerini yalnız bırakmadı
Ramazan öncesi Suriyeli mültecilere destek için yardım seferberliği başlatan Asfa Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 100 bin TL aynı, 25 bin TL nakdi yardım topladı. Öğrenciler toplanan yardım malzemelerini kendi elleri ile okul bahçesindeki TIR'lara taşıdılar. Bazı öğrenciler ise Suriyeli kardeşlerine destek için annelerine yaptırdıkları kek ve tatlıları okul bahçesinde sattılar.
Türkiye 07.07.2014

Ramazan öncesi Suriye’deki mültecilere 25 bin TL değerinde bir TIR un göndermek için harekete geçen Asfa Koleji Eğitim Kurumu öğrenci, öğretmen ve velileri 3 hafta içinde 100 bin TL'li aynı yardım ile 25 bin TL nakit para topladılar. Yardım kampanyasının Koordinatörü Ammar Yağcı, ''Kardeşini Yanlız Bırakma'' sloganı ile başlatıyan Suriye'ye yardım kampanyasının kısa sürede çığ gibi büyerek, 100 bin TL ayni ve 25 bin TL nakti yardıma ulaşmasında en büyük payın Asfa Koleji öğrencilerine ait olduğunu söyledi.ELLERİYLE YÜKLEDİLER

Toplanan ayni yardımları öğrenciler okul bahçesindeki TIR'lara büyük bir heyecanla kendi elleri ile taşıdılar. Yardım Kampanyası'nın Koordinatörlüğünü yürüten Ammar Yağcı, ‘’Öğrencilerin Suriye için topladıkları yardımları TIR'lara taşırken hissetikleri mutluluk görülmeye değerdi. Ağır olan paketleri ise hep birlikte sırtladılar. Bu durumun çocuklarda küçük yaşta yardımlaşma duygusunun gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz’’ dedi.ANNELERİNİN YAPTIĞI ÜRÜNLERİ SATTILAR

Kampanya süresince öğrencilerin birer yardım meleği gibi çalıştıklarını anlatan Yağcı, bazı öğrencilerin bir çuval un alabilmek için annelerine yaptırdıkları börek ve tatlıları okul bahçesinde sattıklarını söyledi. Asfa Koleji yönetimi, 25 bin TL’yi İHH'ya teslim ederken mültecilerin ekmek ihtiyacının karşılanması için un satın alınmasını şart koştu. 25 bin TL’ye satın alınacak bir TIR un ile İHH’nın sınırda kurduğu fırında yapılacak ekmekler Suriyeli mültecilere ulaştırıldı.ÖĞRETMENLERİN PAYI BÜYÜK

Asfa Koleji Eğitim Kurumu’nun Suriye’deki mülteciler için başlattığı kampanya da öğrenci velileri ile öğretmenlerin de büyük katkısı oldu. Kampanya’dan etkilenen bazı velilerin onlarca koli yiyecek ve çocuk malzemesi bağışladığını ifade eden Yağcı, okul öğretmenlerinin de yaptıkları maddi yardımların yanı sıra kampanyayı sınıflarında anlatarak gündemde kalmasını sağladıklarını kaydetti. Başarılı kampanyadan dolayı İHH, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Berna Uysal'a plaket verdi.


İlgili haberler
Tümünü gör
Türkiye’den Pakistan’a büyük destek
Türkiye’den Pakistan’a büyük destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Pakistan’daki yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ağustos ayında yaşanan selin ardından başlattığı acil yardım çalışmalarıyla ülkede 150 binden fazla kişiye yardım götüren İHH, Yetim Dayanışma Günleri etkinlikleri kapsamında da yetimlere ve ailelerine hayırseverlerin desteklerini ulaştırdı.
Yetim
06.12.2022
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Somali, Etiyopya ve Kenya’da devam eden kuraklıktan şu ana kadar 36,1 milyon kişi etkilendi. Üç ülkede, kuraklık sebebiyle temiz suya ve gıdaya erişimde büyük zorluklar yaşanıyor.
04.11.2022
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da geçtiğimiz hafta meydana gelen selin etkileri devam ediyor. 99 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı sel sebebiyle on binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi zarar gördü. İHH, sel sonrası ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı.
31.08.2022