İHH İnsani Yardım Vakfı
Asfa’lı öğrenciler Suriyeli kardeşlerini yalnız bırakmadı
Ramazan öncesi Suriyeli mültecilere destek için yardım seferberliği başlatan Asfa Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 100 bin TL aynı, 25 bin TL nakdi yardım topladı. Öğrenciler toplanan yardım malzemelerini kendi elleri ile okul bahçesindeki TIR'lara taşıdılar. Bazı öğrenciler ise Suriyeli kardeşlerine destek için annelerine yaptırdıkları kek ve tatlıları okul bahçesinde sattılar.
Türkiye 07.07.2014

Ramazan öncesi Suriye’deki mültecilere 25 bin TL değerinde bir TIR un göndermek için harekete geçen Asfa Koleji Eğitim Kurumu öğrenci, öğretmen ve velileri 3 hafta içinde 100 bin TL'li aynı yardım ile 25 bin TL nakit para topladılar. Yardım kampanyasının Koordinatörü Ammar Yağcı, ''Kardeşini Yanlız Bırakma'' sloganı ile başlatıyan Suriye'ye yardım kampanyasının kısa sürede çığ gibi büyerek, 100 bin TL ayni ve 25 bin TL nakti yardıma ulaşmasında en büyük payın Asfa Koleji öğrencilerine ait olduğunu söyledi.ELLERİYLE YÜKLEDİLER

Toplanan ayni yardımları öğrenciler okul bahçesindeki TIR'lara büyük bir heyecanla kendi elleri ile taşıdılar. Yardım Kampanyası'nın Koordinatörlüğünü yürüten Ammar Yağcı, ‘’Öğrencilerin Suriye için topladıkları yardımları TIR'lara taşırken hissetikleri mutluluk görülmeye değerdi. Ağır olan paketleri ise hep birlikte sırtladılar. Bu durumun çocuklarda küçük yaşta yardımlaşma duygusunun gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz’’ dedi.ANNELERİNİN YAPTIĞI ÜRÜNLERİ SATTILAR

Kampanya süresince öğrencilerin birer yardım meleği gibi çalıştıklarını anlatan Yağcı, bazı öğrencilerin bir çuval un alabilmek için annelerine yaptırdıkları börek ve tatlıları okul bahçesinde sattıklarını söyledi. Asfa Koleji yönetimi, 25 bin TL’yi İHH'ya teslim ederken mültecilerin ekmek ihtiyacının karşılanması için un satın alınmasını şart koştu. 25 bin TL’ye satın alınacak bir TIR un ile İHH’nın sınırda kurduğu fırında yapılacak ekmekler Suriyeli mültecilere ulaştırıldı.ÖĞRETMENLERİN PAYI BÜYÜK

Asfa Koleji Eğitim Kurumu’nun Suriye’deki mülteciler için başlattığı kampanya da öğrenci velileri ile öğretmenlerin de büyük katkısı oldu. Kampanya’dan etkilenen bazı velilerin onlarca koli yiyecek ve çocuk malzemesi bağışladığını ifade eden Yağcı, okul öğretmenlerinin de yaptıkları maddi yardımların yanı sıra kampanyayı sınıflarında anlatarak gündemde kalmasını sağladıklarını kaydetti. Başarılı kampanyadan dolayı İHH, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Berna Uysal'a plaket verdi.


İlgili haberler
Tümünü gör
Çatışmaların yaşandığı Batı Darfur’a yardım
Çatışmaların yaşandığı Batı Darfur’a yardım
Sudan’ın Batı Darfur bölgesinde kabileler arasında yaşanan çatışmalar sonucu 95 bin kişi farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldı, 213 kişi ise hayatını kaybetti. İHH İnsani Yardım Vakfı, çatışmalardan etkilenen ve farklı noktalara göç eden kişilere yönelik acil yardım çalışmaları başlattı.
13.05.2022
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Tayland’da yaşanan sel felaketinin ardından ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, 170 aileye yastık, battaniye ve yorgandan oluşan barınma kiti ve 292 aileye de gıda kumanyası dağıtıldı.
22.03.2022
İHH’dan Ukrayna’ya insani yardım
İHH’dan Ukrayna’ya insani yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Rusya’nın saldırısı altında kalan Ukrayna halkına ve komşu ülkelere göç eden mültecilere yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor.
01.03.2022