İHH İnsani Yardım Vakfı
AYDER; Suriye ve Gazzeli yetimlerle 2 bin fidan dikti
İHH İnsani Yardım Vakfı'nca başlatılan "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında, aralarında Suriyeli ve Gazzeli yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk Konya'da 2 bin fidan dikti.
Türkiye 07.03.2013

İHH Gönüllülerinden oluşan Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) Başkanı Hidayet Yılmaz, yaptığı açıklamada; "Yetimler Dayanışma Günleri" programını, İHH ile birlikte gerçekleştirdikleri "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında düzenlediklerini söyledi.

Yılmaz, bu çalışmayla 39 ülkede eğitim, sağlık, sosyal yardım ve kültürel destek alanlarında 230 proje ile 30 bin yetim çocuğa ulaşmayı planladıklarını belirtti.

Her geçen gün daha da betonlaşan, soğuklaşan ve yalnızlaşan dünyanın doğa sevgisini çocuklara aşılamakla olumlu yönde değişeceğini ifade eden Yılmaz, "Minik yavrularımızın dikeceği fidanlar, onlarla birlikte büyüyecek ve geleceğin bilgi, sevgiyle yeşeren dünyasının iki güzel dostu olacak" dedi.

"Toprağa yeşil bir fidan, kalplere sıcak bir selam" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, Konya'da kalan aralarında Suriye, Özbekistan ve Gazze'den yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk, belediye görevlileri ve gönüllülerle 2 bin fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlikte katılımcılara pilav, et ve ayran ikram edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021