İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
AYDER; Suriye ve Gazzeli yetimlerle 2 bin fidan dikti
İHH İnsani Yardım Vakfı'nca başlatılan "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında, aralarında Suriyeli ve Gazzeli yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk Konya'da 2 bin fidan dikti.
Türkiye 07.03.2013

İHH Gönüllülerinden oluşan Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) Başkanı Hidayet Yılmaz, yaptığı açıklamada; "Yetimler Dayanışma Günleri" programını, İHH ile birlikte gerçekleştirdikleri "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyası kapsamında düzenlediklerini söyledi.

Yılmaz, bu çalışmayla 39 ülkede eğitim, sağlık, sosyal yardım ve kültürel destek alanlarında 230 proje ile 30 bin yetim çocuğa ulaşmayı planladıklarını belirtti.

Her geçen gün daha da betonlaşan, soğuklaşan ve yalnızlaşan dünyanın doğa sevgisini çocuklara aşılamakla olumlu yönde değişeceğini ifade eden Yılmaz, "Minik yavrularımızın dikeceği fidanlar, onlarla birlikte büyüyecek ve geleceğin bilgi, sevgiyle yeşeren dünyasının iki güzel dostu olacak" dedi.

"Toprağa yeşil bir fidan, kalplere sıcak bir selam" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, Konya'da kalan aralarında Suriye, Özbekistan ve Gazze'den yetimlerin de bulunduğu 100 çocuk, belediye görevlileri ve gönüllülerle 2 bin fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlikte katılımcılara pilav, et ve ayran ikram edildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022