İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ayraçlarla kuyu açtırıyorlar
Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri, kendi imkânlarıyla yaptıkları ayraçları satarak, Afrika’ya kuyu açtırıyor.
Türkiye 22.02.2014

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) öncülüğünde bir araya gelen ve Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri yaptıkları çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.

Yaptıkları çalışma sonrasında elde ettikleri paralarla İHH öncülüğünde Afrika’da kuyu açtırmayı amaçlayan Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, “Bugün bizler sağlıklı şartlarda hayatımızı sürdürürken, Afrika’da su sıkıntısı çeken susuzluktan dolayı ölen binlerce insan var. Bu insanlara yardım yapılması halinde belki de yaşamlarını sürdürmeleri için katkı sağlanmış olunacak. Bizlerde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in, ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ düsturuyla hareket ederek, bir kampanya başlattık. Kendi imkânlarımız ölçüsünde elde ettiğimiz ürünleri satarak, Afrika’da yaşayan kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizin birçok vatandaşımız tarafından desteklenmiş olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah vatandaşlarımızın katkılarıyla yardıma muhtaç olan Afrikalı kardeşlerimize Adıyaman’dan el uzatacağız. Bu etkinliğimizin vatandaşlar tarafından desteklenmesini düşünerek, kampanyamızın çıtasını daha da büyüteceğiz” açıklamasını yaptı.

YADER Kadın Komisyon Başkanı ve İHH Gönüllüsü Zeliha Çil, “Adıyaman İnsani Yardım Derneği olarak Afrika’da açacağımız dördüncü su kuyusuna verdiği desteklerinden dolayı Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönüllerinin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022