İHH İnsani Yardım Vakfı
Ayraçlarla kuyu açtırıyorlar
Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri, kendi imkânlarıyla yaptıkları ayraçları satarak, Afrika’ya kuyu açtırıyor.
Türkiye 22.02.2014

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) öncülüğünde bir araya gelen ve Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri yaptıkları çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.

Yaptıkları çalışma sonrasında elde ettikleri paralarla İHH öncülüğünde Afrika’da kuyu açtırmayı amaçlayan Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, “Bugün bizler sağlıklı şartlarda hayatımızı sürdürürken, Afrika’da su sıkıntısı çeken susuzluktan dolayı ölen binlerce insan var. Bu insanlara yardım yapılması halinde belki de yaşamlarını sürdürmeleri için katkı sağlanmış olunacak. Bizlerde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in, ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ düsturuyla hareket ederek, bir kampanya başlattık. Kendi imkânlarımız ölçüsünde elde ettiğimiz ürünleri satarak, Afrika’da yaşayan kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizin birçok vatandaşımız tarafından desteklenmiş olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah vatandaşlarımızın katkılarıyla yardıma muhtaç olan Afrikalı kardeşlerimize Adıyaman’dan el uzatacağız. Bu etkinliğimizin vatandaşlar tarafından desteklenmesini düşünerek, kampanyamızın çıtasını daha da büyüteceğiz” açıklamasını yaptı.

YADER Kadın Komisyon Başkanı ve İHH Gönüllüsü Zeliha Çil, “Adıyaman İnsani Yardım Derneği olarak Afrika’da açacağımız dördüncü su kuyusuna verdiği desteklerinden dolayı Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönüllerinin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021