İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Balıkesir’de Mavi Marmara için anma gecesi
Mavi Marmara ve Gazze'ye özgürlük filosu dualarla anıldı.
Türkiye 02.06.2012

29 Mayıs’ta Balıkesir Elit Asya Hotel’de Mavi Marmara Gecesi yapıldı. Programda Merkez Paşa Camii Müezzini Nafiz Duman Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin ve edilen duaların ardından Mavi Marmara tanıtım videosu ve Fransız yönetmenin “Mavi Marmara” adına çekmiş olduğu kısa film izlendi.

Daha sonra İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez Hanım’ın Özgürlük Filosu ile ilgili konferansı başladı. Sönmez; Mavi Marmara’ya İsrail saldırısıyla “Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini ifade ederek, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini” belirtti.

Şahitliğin, şahadetin sorumluluk verdiğini anlatan Sönmez, "Unutmamak lazım, unutturmamak lazım diyorlar. Eğer kalbinizde başka bir hesap yoksa Allah siz isteseniz de unutturmaz. Biz Müslümanlar için bu yaşam biçimidir. Biz davamıza Rabbimizin emirleri dışında hiçbir şey katmayız" dedi.

Program bitiminde Tahlil Yayınlarından çıkan Asasız Musaların Destanı Mavi Marmara adlı kitabın satışı gerçekleştirildi. İHH tanıtımı için broşür ve dergiler dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022