İHH İnsani Yardım Vakfı
Balıkesir’de Mavi Marmara için anma gecesi
Mavi Marmara ve Gazze'ye özgürlük filosu dualarla anıldı.
Türkiye 02.06.2012

29 Mayıs’ta Balıkesir Elit Asya Hotel’de Mavi Marmara Gecesi yapıldı. Programda Merkez Paşa Camii Müezzini Nafiz Duman Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin ve edilen duaların ardından Mavi Marmara tanıtım videosu ve Fransız yönetmenin “Mavi Marmara” adına çekmiş olduğu kısa film izlendi.

Daha sonra İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez Hanım’ın Özgürlük Filosu ile ilgili konferansı başladı. Sönmez; Mavi Marmara’ya İsrail saldırısıyla “Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini ifade ederek, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini” belirtti.

Şahitliğin, şahadetin sorumluluk verdiğini anlatan Sönmez, "Unutmamak lazım, unutturmamak lazım diyorlar. Eğer kalbinizde başka bir hesap yoksa Allah siz isteseniz de unutturmaz. Biz Müslümanlar için bu yaşam biçimidir. Biz davamıza Rabbimizin emirleri dışında hiçbir şey katmayız" dedi.

Program bitiminde Tahlil Yayınlarından çıkan Asasız Musaların Destanı Mavi Marmara adlı kitabın satışı gerçekleştirildi. İHH tanıtımı için broşür ve dergiler dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021