İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Başbakana geçmiş olsun mesajı
Haiti’deki depremin ardından bölgedeki faaliyetlerine devam eden İHH Afet Yönetim Birimleri, bugüne kadar bin 125 aileye kumanya ve hijyen paketi ulaştırdı. Ekipler ayrıca Haiti Başbakanı Ariel Henry ile görüşerek afet bölgesinde keşif yaptı.
Güney Amerika, Haiti 25.08.2021

İHH İnsani Yardım Vakfı Afet Yönetim Birimleri, Haiti’de geçtiğimiz hafta meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar bin 125 depremzede aileye kumanya ve hijyen paketi ulaştıran İHH ekipleri ayrıca bölgede 22,5 ton içme suyu dağıttı. Paketlerde pirinç, bakliyat, makarna, yağ, konserve gıda, süt, su, sabun, diş macunu ve el sabunu bulunuyor. 

768a1726.jpg

Depremin merkez üssü Nippes’te Haiti Başbakanı Ariel Henry ile görüşen İHH Avrupa - Amerika Masası’ndan Emre Çoban, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileterek Türkiye olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

_68a1481.jpg

Deprem bölgesini başbakanla birlikte gezerek keşif yapan İHH ekipleri, vakfın bölgedeki çalışmaları hakkında da kendisine bilgi verdi. Yapılan yardımlardan ötürü Başbakan Henry de İHH’ya teşekkür etti. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Emre Yerli dualarla defnedildi
Emre Yerli dualarla defnedildi
Arama Kurtarma eğitimi vermek için gittiği Lübnan’da kalp krizi geçirerek vefat eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yerli, bugün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ankara’da defnedildi.
28.05.2022
Emre Yerli'ye veda
Emre Yerli'ye veda
Arama Kurtarma eğitimi vermek amacıyla Lübnan’a giden İHH Afet Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yerli, bugün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etti.
27.05.2022
Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı
Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Arama Kurtarma Ekibi, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma programı düzenledi. Program kapsamında su altı arama kurtarma ekipleri denizde Türk bayrağı açtı. Açılan bayrak, 22,5 metreye 15 metrelik boyutuyla Türkiye’de denizde açılan en büyük bayrak oldu.
Çanakkale
28.03.2022