İHH İnsani Yardım Vakfı
Başımız sağ olsun
Yetim kızımız Yemn'e Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.
Ortadoğu, Türkiye, Yemen 22.12.2012

İHH’nın sponsor aile sistemi ile desteklediği Yemenli 8 yaşındaki yetim kızımız Yemn geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle vefat etti.

Asker olan babasını 2009 yılında kaybeden 8 yaşındaki Yemn Ali Abdullah Salih El-Magrib annesi ve 3’ü kız 3’ü erkek 6 kardeşi ile birlikte Yemen’in başkenti San’a’da yaşıyordu.

Geçtiğimiz hafta aldığımız acı bir haberle 8 yaşındaki Yemn’in geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle kısacık yaşamına gözlerini yumduğunu öğrendik.

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak kızımız Yemn’e Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Çocuk ölümlerinin oldukça sık görüldüğü Yemen’de UNICEF verilerine göre yetersiz beslenme nedeniyle 5 yaş altı her 8 çocuktan biri ölüm tehlikesi altında bulunuyor. Ayrıca 5 yaş altı çocukların yarısından fazlasında zihinsel ya da fiziksel gelişim bozukluğu görülüyor.

İHH Yemen’de200 yetim çocuğu sponsor aile sistemi ile düzenli olarak destekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021