İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Batman’da Mavi Marmara için coşkulu anma programı
İHH'nin Batman gönüllü temsilcisi BEY-DER bir gece düzenledi.
Türkiye 01.06.2012

İHH'nin Batman gönüllü temsilcisi BEY-DER / Batman Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Mavi Marmara Gemisine yapılan saldırının yıl dönümü nedeniyle bir program düzenledi.

"Vicdanın Sesi Mavi Marmara'nın Ortadoğu'ya Etkisi' etkinliği Yeni kültür merkezi konferans salonunda saat 14.30'da başladı. Programa Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Araştırmacı Yazar Muhammed Özkılınç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Kuran-ı Kerimle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Bey-Der Başkanı Zeki İslamoğlu, "İHH İnsani Yardım Vakfı Mavi Marmara saldırısının ikinci yıl dönümünde 81 ilimizde bir dizi etkinlik düzenliyor. Kermes, fotoğraf sergisi, konferans ve paneller tertipliyor. Bizler de İHH Batman gönüllü temsilcisi ve partneri olarak Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırının yıldönümünde böyle bir programı yapmanın insani ve vicdani bir görev olduğuna inandık." dedi.

Açılış konuşmasının ardından Mavi Marmara gemisi ile ilgili bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Sinevizyon sırasında duygulu anlar yaşandı.

Ardından programa katılan Araştırmacı Yazar ve İmam-Hatip Muhammed Özkılınç, “Zalimler İflah Olmaz” konulu bir konferans verdi.

Özkılınç “Batılıların neden birbirlerini hiç vurmadığını, Müslümanlarınsa hep birbirini vurduğunu düşünmemiz gerekiyor. Batı işini kendi açısından çok güzel yapıyor. Hem Müslümanları vuruyorlar, hem de gelin bizi bu Müslümanlardan kurtarın diyorlar. Ama mazlumlar artık uyandı. Zalimler ne kadar da bütün güçlerini yanlarına alsalar da Müslümanlar Allah'ı arkalarına alarak inşallah her şeyin farkına varacaklar” şeklinde konuştu.

Konuşmasından ardından ilahi grubu “Koma Delın Azad” ilahiler söyledi.

İlahilerin ardından bir konuşma yapan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Firavun’un sarayında yetişen Hz. Musa'dan bahsetti. Hz. Eyüb'ün sabrından kıssalar vererek mazlumken Allah’ın (c.c) onlara büyük mertebeler verdiğini kaydetti. Dünya haritasını göstererek “Bu sınırları biz çizmedik, Batı çizdi” dedi. Ardından Mavi Marmara Gemisinde bulunan mazlumlara da Allah’ın büyük lütuflarda bulunduğunu belirtti.

Bu arada yoğun ilgi gören “Vicdanın Sesi, Mavi Marmara’nın Ortadoğu’ya Etkisi” adlı programda salonda yer kalmadığından izdiham yaşandı.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022