İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Batman’dan Haiti için anlamlı bağış
Batman’daki sivil toplum kuruluşları depremin yaşandığı Haiti için bir yardım çalışması başlattı. Çalışmanın sonunda Haiti için 53 bin 877 TL bağış toplandı. Bu bağış Haiti’ye ulaştırılmak üzere İHH’y
GüneyAmerika, Haiti, Türkiye 07.04.2010

Batmanlılar, kendilerinden binlerce kilometre ötede olan Haiti’yi unutmadı. Batman’daki sivil toplum kuruluşları 12 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen deprem afetinde zarar gören ailelere destek olmak amacıyla, kendi aralarında bir yardım çalışması başlattı. 

 “Haiti Uzak Değil” sloganıyla başlatılan çalışma duyarlı vatandaşların da desteğiyle kısa sürede amacına ulaştı. Memur-Sen, KESK, Mazlum-Der, İHD, Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen, Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Batman Eczacılar Odası gibi sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve odaların destek vermesiyle 53 bin 877 TL toplandı. Toplanan bu bağış, Haiti halkına ulaştırılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.

Kendimizi sorumlu hissettik

STK’lar tarafından oluşturulan ‘Haiti Uzak Değil’ kampanyası Batman Yürütme Kurulu Sözcüsü Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, Haiti halkına yardım etme konusunda kendilerini sorumlu hissettikleri için böyle bir kampanyaya giriştiklerini belirtti. 


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022