İHH İnsani Yardım Vakfı
Batman’dan Haiti için anlamlı bağış
Batman’daki sivil toplum kuruluşları depremin yaşandığı Haiti için bir yardım çalışması başlattı. Çalışmanın sonunda Haiti için 53 bin 877 TL bağış toplandı. Bu bağış Haiti’ye ulaştırılmak üzere İHH’y
Güney Amerika, Haiti, Türkiye 07.04.2010

Batmanlılar, kendilerinden binlerce kilometre ötede olan Haiti’yi unutmadı. Batman’daki sivil toplum kuruluşları 12 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen deprem afetinde zarar gören ailelere destek olmak amacıyla, kendi aralarında bir yardım çalışması başlattı. 

 “Haiti Uzak Değil” sloganıyla başlatılan çalışma duyarlı vatandaşların da desteğiyle kısa sürede amacına ulaştı. Memur-Sen, KESK, Mazlum-Der, İHD, Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen, Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Batman Eczacılar Odası gibi sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve odaların destek vermesiyle 53 bin 877 TL toplandı. Toplanan bu bağış, Haiti halkına ulaştırılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.

Kendimizi sorumlu hissettik

STK’lar tarafından oluşturulan ‘Haiti Uzak Değil’ kampanyası Batman Yürütme Kurulu Sözcüsü Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, Haiti halkına yardım etme konusunda kendilerini sorumlu hissettikleri için böyle bir kampanyaya giriştiklerini belirtti. 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022