İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bayburt İnsani Yardım Derneği'nden Afgan mültecilere yardım
İHH Gönüllülerinden oluşan Bayburt İnsani Yardım Derneği şehre yerleşen Afganistanlı mültecilere yardımlarını sürdürüyor.
Türkiye 13.10.2012

Bayburt İnsani Yardım Derneği, Esentepe, Tuzcuzade, Zahit, Karasal, Kadızade, Şingah ve Kaleardı mahallelerinde 24 hanede yerleşik bulunan 150 Afganistanlı mülteciye düzenli olarak yardımda bulunuyor.

Bayburt halkının mültecilere karşı gösterdikleri misafirperverlikten övgüyle bahseden dernek yetkilileri 3 aydır Bayburt’ta bulunan Afganistanlı mültecilerin gıda, ev eşyası, kıyafet vb. ihtiyaçlarının karşılanması yönünde çalışmalar yürütüyor. Kurban bayramında da yardımlarını sürdürmeyi planlayan dernek mültecilere bayramlık kıyafet, ayakkabı ve kurban eti dağıtımı yapacak.

Bilindiği gibi Afganistan’da ABD ve Nato işgali devam ediyor. İşgalden kaçarak çeşitli ülkelere sığınan Afgan mültecilerin sığındıkları duraklardan biri de Türkiye. Türkiye’nin pek çok şehrinde bulunan Afganistanlı mülteciler halkın ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle yeni hayatlarına alışmaya çalışıyor.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız
 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022