İHH İnsani Yardım Vakfı
Bayburt İnsani Yardım Derneği'nden Afgan mültecilere yardım
İHH Gönüllülerinden oluşan Bayburt İnsani Yardım Derneği şehre yerleşen Afganistanlı mültecilere yardımlarını sürdürüyor.
Türkiye 13.10.2012

Bayburt İnsani Yardım Derneği, Esentepe, Tuzcuzade, Zahit, Karasal, Kadızade, Şingah ve Kaleardı mahallelerinde 24 hanede yerleşik bulunan 150 Afganistanlı mülteciye düzenli olarak yardımda bulunuyor.

Bayburt halkının mültecilere karşı gösterdikleri misafirperverlikten övgüyle bahseden dernek yetkilileri 3 aydır Bayburt’ta bulunan Afganistanlı mültecilerin gıda, ev eşyası, kıyafet vb. ihtiyaçlarının karşılanması yönünde çalışmalar yürütüyor. Kurban bayramında da yardımlarını sürdürmeyi planlayan dernek mültecilere bayramlık kıyafet, ayakkabı ve kurban eti dağıtımı yapacak.

Bilindiği gibi Afganistan’da ABD ve Nato işgali devam ediyor. İşgalden kaçarak çeşitli ülkelere sığınan Afgan mültecilerin sığındıkları duraklardan biri de Türkiye. Türkiye’nin pek çok şehrinde bulunan Afganistanlı mülteciler halkın ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle yeni hayatlarına alışmaya çalışıyor.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021