İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bingöl’den yetimler için kermes
Bingöl Merkez Turgut Özal Ortaokul idaresi ile öğrenci velileri işbirliğiyle İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında kermes düzenledi.
Türkiye 07.01.2015

Bingöl Merkez Turgut Özal Ortaokul idaresi ile öğrenci velileri işbirliğiyle İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında kermes düzenledi.

Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İHH Bingöl Temsilcisi Muhittin Gili ile davetliler tarafından açılışı yapılan kermeste yöresel yemekler kermese katılanların ilgisini çekti.

Etkinlikte bir konuşma yapan Vali Taşyapan, kermesler aracılığıyla kaynağı zayıf olanlara, kaynağı güçlü olanlar tarafından kaynak aktarıldığını belirterek, etkinlikler sayesinde hem toplumda sosyal adaletin geliştiğini, hem de açlıkta ve açıkta kimsenin kalmayacağını söyledi. Toplumun zor durumda olan insanlara her zaman yardım etme konusunda birbirleriyle yarışması gerektiğini ifade eden Taşyapan: “Müminler bir binanın tuğlaları gibidir der peygamber efendimiz. Dolayısıyla burada kaynağı zayıf olanlara, kaynağı güçlü olanlar tarafından kaynak aktarılacak. Bu konularda devlet üzerine düşeni yapıyor ama sivil toplum örgütlerinin de bu işe sahip çıkmaları mutlaka önemlidir. Çok şükür Türkiye’deki sivil toplum örgütleri, fakire fukaraya, yetime sahip çıkma noktasında büyük duyarlılık oluşturuyor. Sivil toplum örgütlerinin bu işe sahip çıkması, toplumdaki gerilimi en aza indirmektedir. Devletimiz de, esnaflarımız da, sivil toplum örgütlerimiz de, ekonomi durumu iyi olan vatandaşlarımız da yapıyor. Bu duygularımızı hiçbir zaman kaybetmedik, inşallah kaybetmeyiz. Yardımlar yapılırken, azlığına çokluğuna bakılmamalı. Azlar bir araya gelerek çokluğu oluşturur. Bu konuda İHH dünyanın bir diğer ucundaki mağdura ulaşarak, yardımda bulunuyor ve bu kuruluşun sponsorluğunu da yine millet yapıyor. Bende kermeste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Sarı ise; “Yetimler bizim için bir emanettir. Bazen bizler sosyal sorumluluk projesi adı altında çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Yetimi, öksüzü ve ihtiyaç sahibi olanın her zaman bulunup yardım edilmesi gerektiğini belirterek ‘Öncelikle bu kermese katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizim önemli hasletlerimiz, güzelliklerimiz bulunmakta olup bunlar inancımızdan ve değerlerimizden gelen hamiyetseverlik, yardımseverlik duygularıdır. Zengin olalım fakir olalım hiç önemli değil! Komşumuzu, sokaktaki bir yetimi, öksüzü, ihtiyaç sahibi olanı her zaman hatırlamak ve bulmak gerekiyor. Gelir düzeyi yüksek olan vatandaşlarımızın da katkılarıyla bu güzellikleri buluşturmak gerekiyor. Herkesi bu örnek çalışmaya davet ediyorum ne kadar yaygınlaştırırsak o kadar da güzelliklere hep birlikte ulaşacağız. Karakterimizi, ahlakımızı, insan sevgisini yaşatacak çevreye ışık saçmamız gerekiyor. Bu gibi güzelliklerin, kermese büyük bir katkı sağladığını düşünüyorum Yetim ve öksüzleri daha fazla düşünmeliyiz ve bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı başta sayın Valimiz’e ve bizleri yalnız bırakmayan Kurum müdürlerimize, velilerimize düzenlenen kermeste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022