İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Binlerce Genç Filistin İçin Yürüdü
Genç İHH öncülüğünde yapılan organizasyon kapsamında İstanbul'da, Fatih Camisi'nde başlayıp Edirnekapı Mezarlığı'nda sona eren "Filistin İçin Yürüyoruz" etkinliğinde, İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi.
26.10.2023

Genç İHH'nın düzenlediği organizasyon kapsamında binlerce kişi, yatsı namazının ardından Fatih Camii’nin bahçesinde bir araya geldi.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla slogan atan vatandaşlar, 31 Mayıs 2010'da Gazze'ye insani yardım götürüldüğü sırada İsrail güçlerince saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybedenlerin kabrinin de bulunduğu Edirnekapı Mezarlığı'na yürüdü.

_68a7565.jpg

Fevzipaşa Caddesi'ndeki yürüyüşte Gazze'deki katliamları protesto etmek için slogan atıldı.

_68a7858.jpg

Edirnekapı'da sona eren yürüyüşün ardından gruptakiler, Filistin için dua ederek, Kur'an-ı Kerim okudu.

_mg_7839.jpg

Aynı alanda Tügva İstanbul İl Başkanı Beytullah Çiçen, Mavi Marmara Derneği Başkanı Beheşti Abdullah Songür ve UDEF Başkanı Abdullah Muhammed İslam konuşma yaptı.

_mg_7818.jpg

"21. yüzyılın en büyük soykırımlarından biri"

Genç İHH Başkanı Muhammet Cihat Çelik, basın açıklamasında, Filistin'de "Modern Soykırım" olarak nitelediği olayları, tüm dünyanın dijital mecralardan canlı seyrettiklerini söyledi.

Çelik, "İşgalci İsrail rejimi, arkasına aldığı batılı devletlerin desteğiyle 21. yüzyılın en büyük soykırımlarından birini gerçekleştiriyor." dedi.

20231025223149__mg_7946.jpg

Bugünden itibaren büyük bir boykot hareketi başlatacaklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Zalimleri destekleyenler, kadınları öldürenler, eline bebek kanı bulaşanlara fırsat vermeyeceğiz. Bugün malımızdan infak edeceğiz. Kampüslerimizde, okullarımızda, içinde bulunduğumuz sosyal ortam her ne ise orada Müslüman kardeşlerimiz için, Filistinli kardeşlerimiz için yardım toplayacağız. Kermes kurmadığımız, organizasyon yapmadığımız hiçbir okul kalmayacak. Bugün hem malımızla hem canımızla yardım etme günüdür." ifadesini kullandı.

_68a8125.jpg

Yapılan toplu duanın ardından organizasyon sona erdi.İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Dubai’de gerçekleşen 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na (DIHAD) katıldı.
17.05.2024
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
16.05.2024