İHH İnsani Yardım Vakfı
Bir Kova Kum Kampanyası’na Kilis'ten destek
Gazze halkına destek için "bir kova kum kampanyası"na Kilis'te destek verdi.
Filistin 26.08.2014

ALS hastalığına dikkati çekmeyi amaçlayan ve dünyada hızla yayılan "bir kova buz" etkinliğinin ardından, İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliama dikkati çekmek için başlatılan "Bir Kova Kum Kampanyası"na Kilis'ten destek geldi.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırıları düzenledikleri eylemle protesto etti. Kilis İHH Derneği önünde toplanan grup, İsrail aleyhine slogan attı.
İHH Kilis Sorumlusu Mehmet Merkepçioğlu, yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek amacıyla" toplandıklarını söyledi.

İsrail'in saldırılarını kınadıklarını ifade eden Merkepçioğlu, Gazze'deki katliama dikkati çekmek amacıyla "bir kova kum" etkinliğine katıldıklarını belirterek, "Gazze halkına destek olmak amacıyla bir araya geldik. Dünya kamuoyunun bu konuda hassas olması noktasında bir eylem gerçekleştirmek istedik. Buradan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, "Musa Sow ve Ahmet Çakır'a meydan okuyorum'' dedi.

Konuşmanın ardından bir kova kum, Merkepçioğlu'nun başından aşağı döküldü.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021