İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Boğaziçili öğrenciler Filistin için tek yürek
Gemilerle Gazze’deki ambargoyu delmeyi amaçlayan çalışmaya bir destek de Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerden geldi. Boğaziçili öğrenciler, geliri İHH’nın Filistin çalışmasına bağışlanmak üz
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

İHH’nın Gazze halkına uygulanan ambargoyu delmek için başlatmış olduğu gemi çalışmasına üniversite öğrencilerinden de destek geldi. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 2 gün süren bir kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir, “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” projesine bağışlandı.

1 – 2 Nisan 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen kermeste, öğrencilerin kendi yaptıkları gıda ürünleri, kitap, atkı ve  çevre esnafının katkılarıyla elde edilen ürünler satışa sunuldu. Kermese destek veren herkese teşekkür eden Boğaziçili öğrenciler, "Yarım hurma ile de olsa ateşten sakınınız" Hadis-i şerifinden ilhamla kermesin adını "yarım hurma"  koyduklarını belirttiler. 

Öğrenciler, kermeste toplanan yardımın maddi açıdan önemli olmasa da manevi olarak insani duyarlılığı arttırdığını vurguladılar. Filistinli kardeşlerine ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya devam edeceklerini bildiren öğrenciler, tüm İslam dünyasını Filistinlilere bu zorlu mücadelelerinde destek vermeye çağırdılar. 


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022