İHH İnsani Yardım Vakfı
Bolu 100 yetime ulaşmayı hedefliyor
Bolu’da İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek için toplantı düzenlendi.
Türkiye 02.03.2013

Yetimlere yönelik çalışmaları daha verimli hale getirmek için Bolu İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen toplantıda ihtiyaç sahibi yetimlere nasıl ulaşılacağı istişare edildi.

Toplantıda konuşan dernek başkanı Fethi Sarımsakçı şu an 26 yetim ve ailesine yardımda bulunduklarını, ilk hedeflerinin Bolu’da yaşayan 100 yetime ulaşmak olduğunu belirtti. Sarımsakçı “Yetimlere ulaşma yollarını araştırıp bu sayıyı çoğaltmamız gerekiyor” dedi.

Ayrıca toplantıda derneğin yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerden de bahsedildi. Sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da yetim ve ailelerinin yanında bulunduklarını söyleyen dernek başkanı onların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Yetim çalışmaları kapsamında hedeflerin belirlendiği toplantı, Yetim Dayanışma Günleri’nde yetim çocuklara ve ailelerine Bolu genelinde yapılacak faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerin ardından son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021