İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kardeşlik örgüsü
İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri mültecilerin yaralarını sarmaya devam ediyor.
Suriye 23.11.2013

İHH personellerinden Nurgül Karagül, Ümmühan Özkan ve Zeliha Sağlam, aralarında anaokulu öğretmeni, psikolog ve sosyologun bulunduğu 11 kişilik gönüllü ekibi ile 5-13 Eylül 2013 tarihleri arasında Suriyeli mültecilerin sığındığı Kilis’teki Elbeyli Kampı ile Suriye’deki Siccu ve Şemmarin kamplarında program gerçekleştirdi.

Kurban çalışmaları kapsamında Suriye Nur Derneği ile İdlib’e geçen Karagül; dağları bombalandığı için buraya kaçan Eyyûbîlerin, Arapların ve Kürtlerin yaşadığı Hirbıt el-Cos kampını ziyaret etti.

Karagül, yoksulluğun her şekilde vücut bulduğu bu kamplarda, geçirdikleri zaman boyunca gözlem yapma fırsatı bulduklarını ve kadınlara yönelik rehabilitasyon çalışmaları yapılacağını belirtti.

Bu kapsamda 2013 Ekim ayında oluşturulan gönüllü projesi Kardeşlik Örgüsü ile ortaklaşa çalışacak olan Genç İHH Gönüllüleri yardım kampanyası için kitap ayracı satışı başlattı. Kitap ayraçları satılıncaya kadar atkı, bere, eldiven gibi kışlık malzemeler örecek olan gönüllülerimiz, bu malzemeleri, kıyafetler, örgü ipi, şiş, tığ ve elde edilecek nakdi yardım ile kış boyunca Suriye içerisindeki kamplara ulaştırılacaklar.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için kardeslikorgusu@gmail.com 'a mail atabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022