İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Bosna Hersek’e kumaş ve hasta bezi desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Doboj bölgesinde bulunan Duje Rehabilitasyon Merkezi'ne 1 TIR kumaş ve 1 TIR hasta bezi desteği sağladı.
09.06.2023

Duje Rehabilitasyon Merkezi; yaşlı, desteğe ihtiyaç duyan, ruhsal bozukluğu olan ve engeli bulunan kişilerin yaşadığı bir merkez. Sakinlerinin barınma, beslenme ve sağlık hizmetlerinin karşılandığı merkezde 453 kişi kalıyor. 

kumas-destegi5.jpg

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Duje Rehabilitasyon Merkezi'ne yönelik yardım çalışmasında bulunuldu.  Çalışma ile, 1 TIR hasta bezi merkeze ulaştırıldı. Öte yandan perdelik kumaş, çarşaf kumaşı, pijamalık kumaş gibi farklı çeşitlerde bir TIR kumaş da merkeze gönderildi.  

Ayrıca, tek kullanımlık maske desteği de sağlandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH deprem bölgelerinde 2 bin 750 adet vantilatör dağıttı
İHH deprem bölgelerinde 2 bin 750 adet vantilatör dağıttı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremlerden etkilenen 7 ildeki 2 bin 750 aileye vantilatör dağıttı.
13.09.2023
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile birlikte Suriye'de Şubat ayında yaşanan depremde yıkılan okul, cami ve yaşam evleri projelerin temellerini attı.
13.09.2023
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023