İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bosna Hersek’e kumaş ve hasta bezi desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Doboj bölgesinde bulunan Duje Rehabilitasyon Merkezi'ne 1 TIR kumaş ve 1 TIR hasta bezi desteği sağladı.
09.06.2023

Duje Rehabilitasyon Merkezi; yaşlı, desteğe ihtiyaç duyan, ruhsal bozukluğu olan ve engeli bulunan kişilerin yaşadığı bir merkez. Sakinlerinin barınma, beslenme ve sağlık hizmetlerinin karşılandığı merkezde 453 kişi kalıyor. 

kumas-destegi5.jpg

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Duje Rehabilitasyon Merkezi'ne yönelik yardım çalışmasında bulunuldu.  Çalışma ile, 1 TIR hasta bezi merkeze ulaştırıldı. Öte yandan perdelik kumaş, çarşaf kumaşı, pijamalık kumaş gibi farklı çeşitlerde bir TIR kumaş da merkeze gönderildi.  

Ayrıca, tek kullanımlık maske desteği de sağlandı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek
İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek
Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan sivillere, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından her gün 85 bin adet ekmek dağıtılıyor.
16.05.2024
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin Suriye Sınır Ötesi İnsani Yardım Fonu (SCHF) kapsamında İHH tarafından uygulanan proje ile Aralık 2023, Mart 2024 tarihleri arasında Suriye’nin Afrin ilçe kırsalındaki Racu bölgesinde yaşayan 1150 aileye, 296 bin 465 dolar nakdi yardım desteği verildi.
30.04.2024
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveytli kuruluş Kuwait Society for Relief tarafından ortak hazırlanan insani yardım gemisi, Mersin Limanı’ndan Mısır Ariş Limanı’na doğru yola çıktı. Burada Mısır Kızılayı’na teslim edilecek yardım malzemeleri, ardından Gazze’ye ulaştırılacak. Gemide, birçok farklı kalemde 907 tonu aşkın malzeme yer alıyor.
14.04.2024