İHH İnsani Yardım Vakfı
Bosnalı gaziler İHH ile Kaçkarlara tırmandı
Bosna savaşı sırasında Boşnak Ordusu’nda görev yapan asker ve hemşirelerden oluşan Altın Zambak Dağcılık Derneği üyeleri, İHH’nın da desteğiyle Kaçkar Dağı'nın zirvesine bir tırmanış gerçekleştirdi.
Bosna-Hersek, Türkiye 17.08.2015

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Altın Zambak Dağcılık Derneği üyeleri, İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi'nin desteğiyle Kaçkar Dağı'nın zirvesine bir tırmanış gerçekleştirdi.

Tırmanış için Rize'ye gelen 40 kişilik ekip, 3 bin 937 metrelik rakımıyla Kaçkar Dağı'nın en yüksek zirvesine çıktı. Dernek üyeleri dağın zirvesinde Türkiye ve Bosna Hersek bayraklarıyla fotoğraf çektirdi.

Dernek üyesi Alma Klino, Saraybosna'dan ilk defa bir ekibin Türkiye'de bir tırmanış yapmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, Karadeniz'de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade etti.

Farklı gelenekler bir arada

Dağın zirvesinde namaz kılmanın ayrı bir huzur olduğunu da ifade eden Klino, "Rize'ye geri döndüğümüzde bizi geleneksel çalgıları tulum ile karşıladılar. Biz de Boşnak halayı ile onlara eşlik ettik. İki kültürün farklı geleneklerini aynı çatı altında toplamak böyle bir şey olmalı." dedi.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021