İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bosnalı gaziler İHH ile Kaçkarlara tırmandı
Bosna savaşı sırasında Boşnak Ordusu’nda görev yapan asker ve hemşirelerden oluşan Altın Zambak Dağcılık Derneği üyeleri, İHH’nın da desteğiyle Kaçkar Dağı'nın zirvesine bir tırmanış gerçekleştirdi.
Bosna-Hersek, Türkiye 17.08.2015

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Altın Zambak Dağcılık Derneği üyeleri, İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi'nin desteğiyle Kaçkar Dağı'nın zirvesine bir tırmanış gerçekleştirdi.

Tırmanış için Rize'ye gelen 40 kişilik ekip, 3 bin 937 metrelik rakımıyla Kaçkar Dağı'nın en yüksek zirvesine çıktı. Dernek üyeleri dağın zirvesinde Türkiye ve Bosna Hersek bayraklarıyla fotoğraf çektirdi.

Dernek üyesi Alma Klino, Saraybosna'dan ilk defa bir ekibin Türkiye'de bir tırmanış yapmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, Karadeniz'de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade etti.

Farklı gelenekler bir arada

Dağın zirvesinde namaz kılmanın ayrı bir huzur olduğunu da ifade eden Klino, "Rize'ye geri döndüğümüzde bizi geleneksel çalgıları tulum ile karşıladılar. Biz de Boşnak halayı ile onlara eşlik ettik. İki kültürün farklı geleneklerini aynı çatı altında toplamak böyle bir şey olmalı." dedi.


 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022