İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bosnalı ve Afrikalı yetimler için yardım gecesi düzenlendi
Bursa’da, İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) ve Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin destekleri ile yetimler için yardım gecesi düzenlendi.
Afrika, Bosna-Hersek, Türkiye 14.06.2013

Güldalı Anaokulu tarafından Afrika’daki ve Bosna’daki yardıma muhtaç yetimler için 15 bin lira toplandı. Toplanan yardımların bir kısmının İnegöl İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Afrika’ya, kalan kısmının da Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği aracılığıyla Bosna’ya gönderileceği bildirildi.

Kültüpark Amfi Tiyatro’da gerçekleşen yardım gecesinde Güldalı Anaokulu Müdürü Şaban Sert bir konuşma yaptı. Paylaşmak Müslümanın vasıflarından bir tanesidir diyen Sert, “Geçen yıl desteklediğimiz yetim ve katarakt kampanyasıyla bu dünyada belki de yüzlerini hiç göremeyeceğimiz kardeşlerimize yardım etmenin sevinicini yaşadık. Bu yıl da yetimlerle buluşmak için yıl sonu müsameresi düzenliyoruz. Bu programın yapılmasına maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca yardımlarımızın yetimlere ulaşması için bizlere destek veren İnegöl İnsani Yardım Derneği ile Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Anaokul öğrencilerinin gösterilerini sunduğu programın sonunda, hayırsever vatandaşların bağışladığı eşyalar, satışa sunuldu. Açık artırma usulü satışa sunulan eşyalardan elde edilecek gelirler Bosna’daki ve Afrika’daki yardıma muhtaç yetimler için kullanılacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022