İHH İnsani Yardım Vakfı
Bosnalı ve Afrikalı yetimler için yardım gecesi düzenlendi
Bursa’da, İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) ve Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin destekleri ile yetimler için yardım gecesi düzenlendi.
Afrika, Bosna-Hersek, Türkiye 14.06.2013

Güldalı Anaokulu tarafından Afrika’daki ve Bosna’daki yardıma muhtaç yetimler için 15 bin lira toplandı. Toplanan yardımların bir kısmının İnegöl İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Afrika’ya, kalan kısmının da Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği aracılığıyla Bosna’ya gönderileceği bildirildi.

Kültüpark Amfi Tiyatro’da gerçekleşen yardım gecesinde Güldalı Anaokulu Müdürü Şaban Sert bir konuşma yaptı. Paylaşmak Müslümanın vasıflarından bir tanesidir diyen Sert, “Geçen yıl desteklediğimiz yetim ve katarakt kampanyasıyla bu dünyada belki de yüzlerini hiç göremeyeceğimiz kardeşlerimize yardım etmenin sevinicini yaşadık. Bu yıl da yetimlerle buluşmak için yıl sonu müsameresi düzenliyoruz. Bu programın yapılmasına maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca yardımlarımızın yetimlere ulaşması için bizlere destek veren İnegöl İnsani Yardım Derneği ile Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Anaokul öğrencilerinin gösterilerini sunduğu programın sonunda, hayırsever vatandaşların bağışladığı eşyalar, satışa sunuldu. Açık artırma usulü satışa sunulan eşyalardan elde edilecek gelirler Bosna’daki ve Afrika’daki yardıma muhtaç yetimler için kullanılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021