İHH İnsani Yardım Vakfı
Bosnalı ve Somalili çocuklar uçurtmalarını dünya barışı için uçurdu
Savaş ve yoksulluktan en fazla etkilenen coğrafyaların masumları, yetim çocuklarımız da uçurtma şenliğindeydi.
Türkiye 28.05.2013

Bosna Hersek ve Somali’den gelen yetimlerimiz bir hafta boyunca tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ettiler. Akvaryum ve lunaparkta doyasıya eğlenen çocuklarımız Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile Küçükçekmece Göl Kenarı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Misafir çocuklar yemeğin ardından Başkan Aziz Yeniay’la birlikte uçurtma uçurarak keyifli anlar yaşadı. Çocuklara moral ve motivasyon kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen 10. Uçurtma Şenliği'nde birbirinden renkli uçurtmalar gökyüzünü süsledi. Yetim çocuklarımızla uçurtma uçuran Aziz Yeniay ; “Sabah binlerce bisiklet severle yola çıktık ve buraya geldik. Sonrasında uçurtmalarımızı saldık gökyüzüne. Dünyanın dört bir yanından gelen yetim çocuklarımız burada. Onların üzüntülerini bir nebze olsun azaltmak için uğraştık. Aynı zamanda da kaybolan uçurtma kültürünü yaşatmak istedik.”diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bosnalı ve Somalili yetim çocuklarımız Türkiye’deki yaşıtlarıyla birlikte uçurtma uçurarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022