İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bosnalı ve Somalili çocuklar uçurtmalarını dünya barışı için uçurdu
Savaş ve yoksulluktan en fazla etkilenen coğrafyaların masumları, yetim çocuklarımız da uçurtma şenliğindeydi.
Türkiye 28.05.2013

Bosna Hersek ve Somali’den gelen yetimlerimiz bir hafta boyunca tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ettiler. Akvaryum ve lunaparkta doyasıya eğlenen çocuklarımız Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile Küçükçekmece Göl Kenarı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Misafir çocuklar yemeğin ardından Başkan Aziz Yeniay’la birlikte uçurtma uçurarak keyifli anlar yaşadı. Çocuklara moral ve motivasyon kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen 10. Uçurtma Şenliği'nde birbirinden renkli uçurtmalar gökyüzünü süsledi. Yetim çocuklarımızla uçurtma uçuran Aziz Yeniay ; “Sabah binlerce bisiklet severle yola çıktık ve buraya geldik. Sonrasında uçurtmalarımızı saldık gökyüzüne. Dünyanın dört bir yanından gelen yetim çocuklarımız burada. Onların üzüntülerini bir nebze olsun azaltmak için uğraştık. Aynı zamanda da kaybolan uçurtma kültürünü yaşatmak istedik.”diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bosnalı ve Somalili yetim çocuklarımız Türkiye’deki yaşıtlarıyla birlikte uçurtma uçurarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022