İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bosnalı yetimin başarı hikâyesi
İHH İnsani Yardım Vakfı sponsorluğu ile Dünya Karate Şampiyonası’na katılan yetenekli Naida ülkesine büyük bir başarı hikâyesi ile döndü.
Bosna-Hersek 09.11.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın sponsor aile sistemi kapsamında Türkiyeli hayırseverler tarafından desteklenen Bosnalı yetimlerden Naida Kaljanac, Dünya Karate Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Yarışmalara İHH sponsorluğunda katılan 9 yaşındaki Naida, 10-13 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda (World Karate Championship for Junuor and Cadets) ikincilik elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

2007 yılında babasını kanser nedeniyle kaybeden Naida annesi ve kızkardeşi ile Saraybosna’da yaşıyor. 2011 yılından beri İHH’nın sponsor aile sistemi kapsamında Türkiyeli bir aile tarafından düzenli olarak desteklenen Naida eğitiminin yanı sıra profesyonel spor yaşamını da sürdürebiliyor.

Old Town adlı bir karate kulübünün aktif üyesi olan Naida, 2011 yılından beri katıldığı turnuvalarda 12’si altın olmak üzere toplam 20 madalya kazandı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022