İHH İnsani Yardım Vakfı
“Bu Haftaki Harçlığım Kardeşime”
Genç İHH, Bağcılar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortaklaşa ‘’Mazlum Coğrafyalar” temalı bir fotoğraf sergisi ve “Bu Haftaki Harçlığım Kardeşime” Kampanyası hakkında bilgilendirme programı düzenledi.
Türkiye 11.10.2014

Düzenlenen programda sergiyi ziyaret eden imam hatipli öğrencilere İHH’nın mazlum coğrafyalardaki tecrübe ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Daha sonra sergiye katılan misafirlere özel olarak hazırlanan medya sınıfında İHH’nın tanıtım sinevizyonu ile İslam coğrafyalarının görüntüleri izlettirildi.

Sergiye ilçedeki okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, ‘’BAGİMDER’’ üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Genç İHH sorumlularından Necmeddin Altıntaş; fotoğraf sergi çalışmalarının İstanbul’un diğer lise ve imam hatiplerinde de düzenleneceğini belirtti.İmam hatipli öğrenciler ’’Bu Haftaki Harçlığım Kardeşime’’ kampanyası kapsamında, harçlıklarından artırdıkları paralarla mazlum coğrafyalardaki kardeşlerine bağışta bulundu.

1 hafta boyunca devam eden sergiye tüm öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021