İHH İnsani Yardım Vakfı
Bugün Haliç Kongre Merkezi’ndeyiz
Merakla beklenen 4. Uluslararası Yetim Buluşması bu akşam saat 19.30’da Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde başlıyor. Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor.
Türkiye 17.10.2009

Vakfımız bu buluşmalarla Türkiye ve Türkiye dışındaki yetim ve kimsesiz çocukların hem kendi sıkıntılarını hem de ülkelerindeki sıkıntılarını halkımızın gündemine getirmeyi ve ülkemizde yetimlilik olgusunu yaygınlaştırmayı hedefliyor. 

İHH, bugüne kadar 3 defa Uluslararası Yetim Buluşması düzenledi. 2005, 2006 ve 2007 yılında düzenlenen buluşmalara yoğun ilgi gösterilmişti.  

Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor. Girişlerin ücretsiz olacağı programa Lübnan, Irak, Etiyopya, Sudan, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Pakistan, Makedonya ve Türkiye’den yetimler katılacak. 
10 ülkeden 50 yetim bu akşam yerel folklorik oyunlarını ve ezgilerini sunacaklar.

Şiirleriyle yetime dokun merhamete ortak ol diyecekler. Amerikalı sanatçılar Tyson Amir ve Baraka Blue, Almanya’dan Ammar 114 ve Ömer Karaoğlu da şarkı ve ezgileriyle yetim çocuklara destek olacaklar. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021