İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bugün Haliç Kongre Merkezi’ndeyiz
Merakla beklenen 4. Uluslararası Yetim Buluşması bu akşam saat 19.30’da Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde başlıyor. Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor.
Türkiye 17.10.2009

Vakfımız bu buluşmalarla Türkiye ve Türkiye dışındaki yetim ve kimsesiz çocukların hem kendi sıkıntılarını hem de ülkelerindeki sıkıntılarını halkımızın gündemine getirmeyi ve ülkemizde yetimlilik olgusunu yaygınlaştırmayı hedefliyor. 

İHH, bugüne kadar 3 defa Uluslararası Yetim Buluşması düzenledi. 2005, 2006 ve 2007 yılında düzenlenen buluşmalara yoğun ilgi gösterilmişti.  

Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor. Girişlerin ücretsiz olacağı programa Lübnan, Irak, Etiyopya, Sudan, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Pakistan, Makedonya ve Türkiye’den yetimler katılacak. 
10 ülkeden 50 yetim bu akşam yerel folklorik oyunlarını ve ezgilerini sunacaklar.

Şiirleriyle yetime dokun merhamete ortak ol diyecekler. Amerikalı sanatçılar Tyson Amir ve Baraka Blue, Almanya’dan Ammar 114 ve Ömer Karaoğlu da şarkı ve ezgileriyle yetim çocuklara destek olacaklar. 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022