İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bulgaristan’da kurban sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda da Bulgaristan’daki Müslüman kardeşlerini sevindirmeyi unutmadı. Türkiye’den gönderilen kurbanlar 1000’in üzerinde aileye ulaştırıldı.
Balkanlar, Bulgaristan 18.01.2007

Bulgaristan Müslümanları, kurban vesilesi ile komşu ülke Türkiye’deki kardeşleri ile manevi bağlarını tazelediler. Bayram süresince 126 hisse kurban kesilerek kurban etleri muhtaç kimselere dağıtıldı.

 

Bulgaristan Müslümanlarının bağlı olduğu baş müftülüğün organizasyonu ile Kırcaali ili Cebel kasabasında bayramın ikinci günü kesilen kurbanlar, bayramın üçüncü ve dördüncü günü 12 bölge müftülüğünün yardımlarıyla ülkedeki Müslümanların yaşadığı bölgelere dağıtıldı. Bu organizasyonla, bayramda 1000’in üzerinde aileye kurban sevinci yaşatıldı.

 

Bazı bölgelerde, kurban etleri STK’lara ve eğitim kurumlarına da hibe edildi. Plevne şehrinde bir yetim evine, Madan kasabasında ülkenin tek hafız yetiştiren müessesesi olan bir kuruma bağış yapıldı. Ayrıca birkaç köydeki okullara da kurbanlardan dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022