İHH İnsani Yardım Vakfı
Bulgaristan’da kurban sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda da Bulgaristan’daki Müslüman kardeşlerini sevindirmeyi unutmadı. Türkiye’den gönderilen kurbanlar 1000’in üzerinde aileye ulaştırıldı.
Balkanlar, Bulgaristan 18.01.2007

Bulgaristan Müslümanları, kurban vesilesi ile komşu ülke Türkiye’deki kardeşleri ile manevi bağlarını tazelediler. Bayram süresince 126 hisse kurban kesilerek kurban etleri muhtaç kimselere dağıtıldı.

 

Bulgaristan Müslümanlarının bağlı olduğu baş müftülüğün organizasyonu ile Kırcaali ili Cebel kasabasında bayramın ikinci günü kesilen kurbanlar, bayramın üçüncü ve dördüncü günü 12 bölge müftülüğünün yardımlarıyla ülkedeki Müslümanların yaşadığı bölgelere dağıtıldı. Bu organizasyonla, bayramda 1000’in üzerinde aileye kurban sevinci yaşatıldı.

 

Bazı bölgelerde, kurban etleri STK’lara ve eğitim kurumlarına da hibe edildi. Plevne şehrinde bir yetim evine, Madan kasabasında ülkenin tek hafız yetiştiren müessesesi olan bir kuruma bağış yapıldı. Ayrıca birkaç köydeki okullara da kurbanlardan dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021