İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursa, Gazze yolcularını uğurladı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organize ettiği ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ gemi çalışması kapsamında Gazze’ye gidecek yolcular Antalya’da buluştu. İllerden gemiye binecek yolcular memleket
Türkiye 26.05.2010

Konvoyda yer alacak olan İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) Başkanı İlyas Sağlam ile yönetim kurulu üyesi Varol Yılmaz ve Süper Kanal TV Genel Müdürü Fikret Bayram Antalya'ya uğurlandı.
Yelken Halı Saha Tesisleri yanında düzenlenen uğurlama törenine çok sayıda vatandaş katıldı. İNİYAD Başkanı İlyas Sağlam, ömürlerinin en hayırlı adımlarını atmak için harekete geçtiklerini belirterek, "Türkiye genelinden bütün kardeşlerimiz yola çıktı. Artık insanlığın vicdanı harekete geçmiştir. İsrail ne yaparsa yapsın, inşallah ambargo ortadan kalkacaktır. Sadece Türkiye değil, dünyanın değişik ülkelerinden gemiler yardım için yola çıktı. İnegöl olarak Gazze'ye gidecek gemilere katkıda bulunduk" dedi.


İNEGÖL'DEN GAZZE'YE 117 BİN 418 TL


İnegöl'den 117 bin 418 TL bağışın İHH hesaplarına yatırıldığını bildiren Sağlam, "Bizleri bu yolculuğa gönderen annelere ve ailelerimize teşekkür ediyoruz. Yapılan bağışlar son kuruşuna kadar yerine ulaştırılacak. Yardım kampanyaları ve benzeri çalışmalar dernek gönüllüleri tarafından karşılandı. Bu yolculuğun gayesi ambargoyu delmektir. Asla geri adım atmayacağız. Allah İHH'ya son üç yılda büyük nimetler verdi. Biz çok mutlu ve güzel bir sefere çıkıyoruz. İsrail, gemilere izin vermeyeceğini söylüyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, ambargoyu inşallah deleceğiz" diye konuştu.
İnegöllülerden dua isteyen Sağlam, "Gemiden sürekli canlı yayın yapılacak. Eğer engellenirsek sizlerden daha evvel yaptığınız gibi eylem yapmanızı istiyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Dullarınız bizimle olsun" şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından İNİYAD heyeti yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021