İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursa İHH ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Suriye’ye Yardım
Bursa İHH ve Büyükşehir Belediyesi´nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonla toplanan 2 TIR dolusu yardım malzemesi, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Bursa´dan yola çıkarıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 28.04.2013

Bursa´dan Suriye halkına gönderilmek üzere yola çıkarılan TIR´lar için tören düzenlendi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nin güney kapısı önünde düzenlenen törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, belediye bürokratları ve vakıf üyeleri katıldı. Vatandaşların da iştirak ettiği uğurlamada, Tarihi Bursa Mehter Takımı da bir gösteri yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dost ve kardeş Suriye halkını sıkıntısı bitinceye kadar desteğin süreceğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriyeli mültecilerin yaşadığı sıkıntılar sona erene kadar yardımların devam edeceğini açıkladı. İHH´yla birlikte organize ettikleri son kampanyada 2 TIR yardım malzemesi topladıklarını belirten Başkan Altepe, TIR´lardan birinde gıda maddesi diğerinde de ilaç ile kırtasiye malzemelerinin bulunduğunu söyledi. Bursalılar ve hayırsever işadamlarının destekleriyle toplanan yardımların Suriye gideceğini duyuran Başkan Altepe, "İnşallah bu yardımlardan, Suriyeli çocuklar ile büyükler yararlanmış olacak. Oradaki sıkıntılar bitinceye dek, benzer girişimlerimiz devam edecek. Suriye´de huzur hakim oluncaya kadar, dost olduğumuzu göstermiş olacağız" dedi.

Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan ise Suriye'deki olayların, 3'üncü yılına girdiğini hatırlattı. Bu ülke insanının, malları ve canlarıyla mücadele ettiğini dile getiren Kaptan, şöyle devam etti:

"Biz de onlara destek olmak için Bursa'dan 25'inci yardım tırını uğurluyoruz. İnşallah bu yardım süreci devam edecek. Bursa'da bir ilaç ve sağlık kampanyası da başladı. Tırlarda, sağlık malzemeleri de var. 9 Mayıs'ta buradan bir sağlık ekibi de oraya sağlık taramasına gidecek. O zaman da bir konvoy çıkaracağız. Sıcak havalardan dolayı kamplarda su sıkıntısı yaşanıyor. Bu yardımların devam etmesi önemli. Tırda 4 bin çocuğa yetecek kırtasiye seti var. İki yıldır orada çocuklar eğitim alamıyor. Gelecek yıllarda eğitimsiz bir nesil olmaması için kamplarda eğitim sürecini de başlattık."

İlaç, tıbbi teçhizat, yatak, gıda, kırtasiye ve konfeksiyon malzemeleri bulunan iki tır, dualar ve mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021