İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bursa İHH ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Suriye’ye Yardım
Bursa İHH ve Büyükşehir Belediyesi´nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonla toplanan 2 TIR dolusu yardım malzemesi, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Bursa´dan yola çıkarıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 28.04.2013

Bursa´dan Suriye halkına gönderilmek üzere yola çıkarılan TIR´lar için tören düzenlendi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nin güney kapısı önünde düzenlenen törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, belediye bürokratları ve vakıf üyeleri katıldı. Vatandaşların da iştirak ettiği uğurlamada, Tarihi Bursa Mehter Takımı da bir gösteri yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dost ve kardeş Suriye halkını sıkıntısı bitinceye kadar desteğin süreceğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriyeli mültecilerin yaşadığı sıkıntılar sona erene kadar yardımların devam edeceğini açıkladı. İHH´yla birlikte organize ettikleri son kampanyada 2 TIR yardım malzemesi topladıklarını belirten Başkan Altepe, TIR´lardan birinde gıda maddesi diğerinde de ilaç ile kırtasiye malzemelerinin bulunduğunu söyledi. Bursalılar ve hayırsever işadamlarının destekleriyle toplanan yardımların Suriye gideceğini duyuran Başkan Altepe, "İnşallah bu yardımlardan, Suriyeli çocuklar ile büyükler yararlanmış olacak. Oradaki sıkıntılar bitinceye dek, benzer girişimlerimiz devam edecek. Suriye´de huzur hakim oluncaya kadar, dost olduğumuzu göstermiş olacağız" dedi.

Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan ise Suriye'deki olayların, 3'üncü yılına girdiğini hatırlattı. Bu ülke insanının, malları ve canlarıyla mücadele ettiğini dile getiren Kaptan, şöyle devam etti:

"Biz de onlara destek olmak için Bursa'dan 25'inci yardım tırını uğurluyoruz. İnşallah bu yardım süreci devam edecek. Bursa'da bir ilaç ve sağlık kampanyası da başladı. Tırlarda, sağlık malzemeleri de var. 9 Mayıs'ta buradan bir sağlık ekibi de oraya sağlık taramasına gidecek. O zaman da bir konvoy çıkaracağız. Sıcak havalardan dolayı kamplarda su sıkıntısı yaşanıyor. Bu yardımların devam etmesi önemli. Tırda 4 bin çocuğa yetecek kırtasiye seti var. İki yıldır orada çocuklar eğitim alamıyor. Gelecek yıllarda eğitimsiz bir nesil olmaması için kamplarda eğitim sürecini de başlattık."

İlaç, tıbbi teçhizat, yatak, gıda, kırtasiye ve konfeksiyon malzemeleri bulunan iki tır, dualar ve mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022