İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursa’da Gazze ve yetimler gecesi
Bursa İHH gönüllüleri tarafından ‘‘Gazze ve yetimler gecesi’’ düzenlendi. Gecede Filistin Başbakanı İsmail Haniye imzalı 3 atkı toplam 17 bin 500 TL’ye satıldı. Gecede toplanan bağışlar Filistin yarar
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 21.04.2010

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen gemilerle ambargo altındaki Gazze’ye yardım çalışmasına Bursa’daki gönüllüler de destek oldu. Bursa İHH gönüllüleri tarafından ‘‘Gazze ve yetimler gecesi’’ düzenlendi.

Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, gecenin açılış konuşmasını yaptı. Kaptan, Bursalılardan Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım çalışmasına destek istedi. Bugüne kadar bağışlarla açılan su kuyuları ve katarakt ameliyatlarını da anlatan Kaptan, Bursalıların sahiplendiği yetim sayısının 750’ye ulaştığını belirtti.

Avrupa’dan gelen Ambargoyu Kaldırma Komitesi Başkanı Muhammed Savalha da gecede kısa bir konuşma yaptı. Savalha, “Biz ambargoyu kırmak için Avrupa ülkelerinden gemilerle deleceğiz. Avrupa’da da Filistin duyarlısı milyonlarca insan var. Bu da İsrail’in ne kadar yalnız kaldığını gösteriyor” dedi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise kısa bir süre önce 200 araçlık bir konvoy ile Gazze’ye gittiklerini hatırlatarak, ambargoyu kırmak için bu sefer de denizden yola çıkacaklarını belirtti. Dünyanın çeşitli ülkelerinden, farklı din ve dilerden insanların bu çalışmayı desteklediklerini belirten Yıldırım, Müslüman toplulukların omuzlarına daha fazla sorumluluk düştüğünü belirtti.

Programda araç konvoyu ile Gazze’ye giden Bursa ekibinin getirmiş olduğu İsmail Haniye imzalı 3 atkı açık arttırma ile satışa sunuldu. Memur maaşıyla geçinen bir bağışçı birikimi olan 4 bin 500 TL’ye bir atkıyı satın aldı. Diğer iki atkı da 5 bin ve  8 bin TL’ye satıldı. Gece sanatçı Ömer Karaoğlu’nun verdiği konserin sonunda yapılan dua ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022