İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bursa’da yetim iftarı
Bursa ilimiz anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Bursa İnsani Yardım Derneği ve Bursa İHH gönüllüleri, yetim çocukları iftar yemeğinde buluşturdu. Ayrıca 125 yetim çocuğa bayramlık elbise ve kır
Türkiye 03.09.2010

Bursa İnsani Yardım Derneği, içerisinde bulunduğumuz hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayında yetim çocuklara destek oldu. Dernek, 125 yetime bayramlık elbise yardımında bulundu. Aldıkları bayramlıklar ile bayrama hazır girecek olan yetim çocuklara ayrıca kırtasiye malzemesi yardımı da yapıldı.

Bursa İnsani Yardım Derneği, ayrıca anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Yetim çocuklar ve aileleri, düzenlenen iftar yemeğiyle bir araya getirildi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı başkan yardımcıları Ahmet Sarıkurt ve Mehmet Kara da programa katıldı. Programda Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan ve Mehmet Kara birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, yurt içi ve yurt dışında yapılan yardımları anlattılar. Yetimin önemine vurgu yaptılar.

Mehmet Kara, bir ailenin aylık 70 TL ile bir yetime sponsor olabileceğini belirterek hayırsever aileleri yetimlere destek olmaya çağırdı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022