İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursa’dan Suriye’ye 12 tır yardım
Tüm Türkiye’nin seferber olduğu “Suriye için bir ekmek bir battaniye” yardım kampanyasına destek veren Bursa İnsani Yardım Derneği bölgeye 12 tır yardım gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 05.01.2013

Bursa İnsani Yardım Derneği “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyası kapsamında Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere 100 bin TL değerinde yardım malzemesi taşıyan bir yardım tırını daha yola çıkardı.

Bursa Ördekli Kültür Merkezi önünden dualarla uğurlanan yardım tırıyla birlikte Bursa ilinin yardımları 12 tıra ulaştı. Dernek yetkilileri il genelinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla kampanya kapsamında Suriye’ye her ay 3 tır yardım gönderileceğini belirtti.

Gönderilen yardım malzemeleri arasında; 16 ton kuru gıda, 1500 kg zeytin, 5 bin adet 200 gramlık helva, 1200 adet 550 gramlık reçel,250 adet yorgan,300 adet battaniye,300 adet uyku tulumu,200 paket çocuk bezi,500 çift ayakkabı,1500 adet kazak ve 1000 adet muhtelif konfeksiyon malzemesi yer alıyor.

22 aydır devam eden olaylar sebebiyle zor günler yaşayan Suriye halkın büyük bölümü evlerini terk ederek başka şehirlere ve ülkelere göç etmek zorunda kaldı. Ülke içerisinde 3 milyon kişi evlerini terk etti, ticaret hayatı durma noktasına geldi, hayvancılık ve tarım büyük oranda zarar gördü. Bugün Suriye genelinde 10 milyon insanın açlık tehlikesi ile karşı karşıya olduğu tahmin ediliyor. Göç eden insanlar ise kış şartları nedeniyle ciddi sağlık ve barınma problemleri ile mücadele ediyor.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın       

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021