İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursa’dan Suriye’ye 3 kamyon yardım malzemesi
81 ilden 81 kamyon yardım malzemesi projesinde ilk yardımlar Bursa İnsani Yardım Derneği’nden geldi. Proje kapsamında yapılan çalışmalarda Suriye’ye gönderilmek üzere 3 kamyon malzeme temin edildi. Bu
Suriye, Türkiye 17.09.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye halkı için Hatay’da oluşturduğu kriz masası tarafından koordine edilen yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Son olarak Bursa’dan yola çıkan 3 kamyon yardım Cilvegözü sınır kapısından geçirilerek, İHH ve Bursa İYD ekipleri tarafından İdlip çevresinde ve Türkiye sınırına yakın yerlerde bekleyen sığınmacılara dağıtıldı.

Kamyonlarda bulunan 45 ton gıda malzemesi, bin adet çocuk bezi, 2.5 ton tahin helvası, 4 bin adet havlu ve bin 500 adet nevresim takımı Suriye halkına ulaştırıldı.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021