İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursalı gönüllülerden 105 yetime bisiklet
Bursa İHH İnsani Yardım Derneği düzenlediği piknik ve kermes organizasyonları ile yetim çocuklara yardım etmeye devam ediyor.
Türkiye 10.06.2013

Bursa Botanik Park’taki piknik organizasyonunda aileleri ile kahvaltı yapan yetim çocuklar, burada çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Ardından Bursa Orman Çiftliği’nde yetim çocuklarla birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Burada ayrıca Bursa İHH yetkilileri tarafından 105 adet bisiklet yetim çocuklara dağıtıldı. Etkinlik tüm katılımcılara mangal ikramının yapılması ile sona erdi.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen diğer bir organizasyonda ise yetim çocuklar için düzenlenen kermesin açılışı yapıldı. Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan hayır çarşısına Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Halil Asa katıldı. Asa,“İHH’nın Bursa Gönüllüleri olarak, dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaklaşık 2 bin çocuğun bakımını üstleniyoruz. Birçok bölgede yetimler için okullar açtık” dedi.

Bugüne kadar yetimler için Suriye’ye 26 TIR yardım malzemesi gönderdiklerini vurgulayan Asa, “Kermesten elde edilecek gelirler bu kutsi çalışmalara katkı sağlayacaktır” dedi.

Karacabey Sevgi Yolu’ndaki kermesin 11 Haziran’a kadar açık kalacağı bildirildi.
 


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021