İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bursalı gönüllülerden 105 yetime bisiklet
Bursa İHH İnsani Yardım Derneği düzenlediği piknik ve kermes organizasyonları ile yetim çocuklara yardım etmeye devam ediyor.
Türkiye 10.06.2013

Bursa Botanik Park’taki piknik organizasyonunda aileleri ile kahvaltı yapan yetim çocuklar, burada çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Ardından Bursa Orman Çiftliği’nde yetim çocuklarla birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Burada ayrıca Bursa İHH yetkilileri tarafından 105 adet bisiklet yetim çocuklara dağıtıldı. Etkinlik tüm katılımcılara mangal ikramının yapılması ile sona erdi.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen diğer bir organizasyonda ise yetim çocuklar için düzenlenen kermesin açılışı yapıldı. Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan hayır çarşısına Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Halil Asa katıldı. Asa,“İHH’nın Bursa Gönüllüleri olarak, dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaklaşık 2 bin çocuğun bakımını üstleniyoruz. Birçok bölgede yetimler için okullar açtık” dedi.

Bugüne kadar yetimler için Suriye’ye 26 TIR yardım malzemesi gönderdiklerini vurgulayan Asa, “Kermesten elde edilecek gelirler bu kutsi çalışmalara katkı sağlayacaktır” dedi.

Karacabey Sevgi Yolu’ndaki kermesin 11 Haziran’a kadar açık kalacağı bildirildi.
 


 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022