İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursalılar iyilikte buluştu
Bursa İnsani Yardım Derneği, Pakistan Kalıcı Konut Projesi konulu bir gece düzenledi. Geceye AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, AK Parti eski milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, İHH Yönetim Kurul
Türkiye 19.01.2011

Bursa İnsani Yardım Derneği, Pakistan Kalıcı Konut Projesi konulu bir gece düzenledi. İnsani yardım çalışmaları ve ileriye dönük projeler hakkında yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği geceye, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, AK Parti eski milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç, Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan ile çok sayıda hayırsever ve gönüllü katıldı.

Darüzziyafe’de gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, yüz yılın en büyük felaketlerinden birine maruz kalan Pakistan’a ayni ve maddi yardımları ulaştırabilmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Kaptan, Bursa’daki hayırseverlerle birlikte afetzede ailelere yardım ulaştırdıklarını, yaraları sarma çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti.

“İHH kardeşlik köprüleri kuruyor”

AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan ise konuşmasında İHH’nın dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştırdığını ve kalıcı projeler ürettiğini dile getirirken yardım ve kardeşlik köprüleri kurma adına güzel işler gerçekleştirdiğini söyledi. İHH’nın yüz binlerce fakire, yetime ve kimsesize yardım elini uzattığını belirten AK Parti eski milletvekili Faruk Anbarcıoğlu ise,”İHH’da kardeşlerimiz çok hayırlı ve güzel işler başarıyor. Cenabı Allah’tan çalışmalarında muvaffakiyetler nasip etmesini diliyorum” diye konuştu.

Bursalı gönüllülere teşekkür

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç da konuşmasında hayırseverlerin ve gönüllülerin destekleriyle dünyada ve Türkiye’de ihtiyaç sahibi insanların yaralarını sarmaya devam ettiklerini belirtti. Hüseyin Oruç, Bursa’dan Pakistan’a büyük destek geldiğini belirterek, Bursalı hayırseverlere ve gönüllü çalışanlara teşekkür etti.

Oruç, 4 bin 800 ton kapasiteli Defne yük gemisinin Pakistan’a birkaç gün içerisinde ulaşacağı müjdesini verdi. Oruç, “Bu geminin hazırlanmasında Bursalı gönüllülerimizin ciddi katkısı oldu. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021