İHH İnsani Yardım Vakfı
Bursaspor yetimlerle el ele
Bursapor, İstanbul Başakşehir ile sahasında oynadığı maça İHH'nın "Yetim Gülerse Dünya Güler" pankartı ve yetim çocuklarla birlikte çıktı.
Türkiye 28.04.2015

Bursapor, İstanbul Başakşehir ile sahasında oynadığı maça İHH'nın "Yetim Gülerse Dünya Güler" pankartı ve yetim çocuklarla birlikte çıktı.

İHH’nın bu yıl 5’incisini düzenlediği “Yetim Dayanışma Günleri” yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Mayıs ayı sonuna kadar sürecek olan günlere siyaset, sanat ve spor dünyasından da destekler gelmeye devam ediyor.

Son olarak Süper Lig ekiplerinden Bursaspor, geçtiğimiz hafta sahasında oynadığı İstanbul Başakşehir maçına “Yetim Gülerse Dünya Güler” pankartı ve yetim çocuklarla birlikte çıktı.

Biz de İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Bursaspor’a teşekkür ediyor, bu davranışın diğer spor kulüplerine de örnek olmasını temenni ediyoruz.

5. Yetim Dayanışma Günleri

Türkiye’de 8 bin, dünyada ise 60 bin yetim çocuğa destek veren İHH, 2011 yılından bu yana "Yetim Dayanışma Günleri" organize ediyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenen “Yetim Dayanışma Günleri" ile dünya çapında 41 ülkede 427 proje gerçekleştirmeyi planlayan İHH, bu projelerin 116’sı ile Türkiye’de 23 bin, dünya üzerinde gerçekleştireceği 311 proje ile de 157 bin yetim çocuğa yardım eli uzatmayı hedefliyor. Öne çıkan projeler ev tamir ve inşası, okul inşaatları, kırtasiye dağıtımı, sağlık taramaları, sünnet organizasyonları olacak.

Dünyanın dört bir yanında bügüne kadar 24 yetimhane kuran İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki faaliyetlerle bu sayıyı 28’e çıkardı. Bu dönemde açılan 4 yeni yetimhane ile Filipinler, Tayland, Uganda ve Pakistan’da bulunan yetim çocuklara sağlıklı yaşama alanları sunulacak. Kalkındırma projeleri ile de yetim ailelerinin kendi ayakları üzerinde durmaları sağlanacak. Yetimhanelerin bulunduğu bölgelere gönderilen ekiplere psikolog ve pedagoglar dahil edilerek çocukların psikolojik durumlarını yerinde tespit edip, varsa engelli çocukları tespit ederek bu çocuklara yönelik çalışmalar da yapılıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021