İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Büüüs Büyük İyilikler Kenya’daydı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından “Büüüs Büyük İyilikler” sloganıyla bu yıl 11’incisi düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri (YDG) Projesi devam ediyor. Projenin uygulandığı ülkelerden Kenya’da da yetimlere ve ailelerine yönelik pek çok çalışma hayata geçirildi.
Kenya 19.12.2022

Yetim Dayanışma Günleri etkinlikleri kapsamında Kenya’ya giden İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, İş İnsanı Hasan Engin Çoban ve İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, Kenya’da yaşayan yetim çocuklarla bir araya geldi.

Ekip, Kenya’nın başkenti Nairobi’nin çeşitli bölgelerindeki yetimlere ve yetim ailelerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı. 3 gün süren ziyaretler boyunca, 4 farklı proje hayata geçirildi.

1.jpg

Yetim ailelerine gıda desteği

Ülke genelindeki ilk organizasyon olarak başkent Nairobi’nin Mathare bölgesindeki 82 aileye içerisinde sıvı yağ, kuru bakliyat ve kahvaltılık ürünler gibi temel besinlerin bulunduğu gıda paketleri dağıtıldı.

Dağıtım esnasında konuşan İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Reşat Başer, ‘‘Bu yılki yetim dayanışma günlerimiz kapsamında 31 farklı ülkede 202 farklı proje hayata geçiriyoruz. Kenya’da da ailelere gıda desteği, gelir temini projeleri, mutfak gereçleri ve yetimlerimizle piknik gibi çeşitli organizasyonlar gerçekleştireceğiz.’’ dedi.

Ayrıca 3 adet büyükbaş kurban kesilerek 350 yetim ailesine etleri ulaştırıldı.

2.jpg

Gelir temini projeleriyle yetim ailelerine yeni bir umut

Nairobi’nin Kibera bölgesinde yaşayan 100 yetim ailesine çeşitli mutfak gereçlerinin olduğu paketler hediye edildi.

Burada duygu ve düşüncelerini paylaşan Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, ‘‘Kenya’da yetimlerimizle vakit geçiriyor ve çeşitli yardım organizasyonlarına katılıyoruz. Bu tür yardımlar gerçekten bu bölgedeki insanların hayatı için çok şey ifade ediyor. Onlara bir umut oluyor. Türkiye’den birçok hayırseverin bağışlarının burada sahiplerine teslim edildiğine şahitlik ediyoruz. Allah kabul etsin.’’ ifadelerini kullandı.

Aynı bölgede İHH’nın Gelir Temini Projeleri kapsamında bir yetim annesine terzi, bir yetim annesine de bakkal dükkanı açıldı.

Dükkanların açılış kurdelelerini, İş İnsanı ve İHH Gönüllüsü Hasan Engin Çoban kesti.

3.jpg

150 yetimle piknik etkinliği

Son gün etkinliği olarak ise Kenya’daki 150 yetimin katıldığı doğayla iç içe bir piknik organizasyonu düzenlendi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile birlikte Suriye'de Şubat ayında yaşanan depremde yıkılan okul, cami ve yaşam evleri projelerin temellerini attı.
13.09.2023
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Batı Afrika ülkesi Nijer'deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf, Temmuz ayı içerisinde İnegöl İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle, ülkede çok sayıda projeyi hayata geçirdi.
26.07.2023