İHH İnsani Yardım Vakfı
Çadır kentteki Suriyeli çocuklara bayram hediyesi
Suriye’de aylardır devam eden çatışmalarda yüzlerce insan hayatını kaybetti, yüzlercesi de yaralandı. Suriye ordusunun düzenlediği operasyonlardan kaçan sınır bölgesindeki halk ise Türkiye’ye sığındı.
Suriye 10.08.2011

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri  “3.000 Boncukla Çadır Kentte 3.000 Gülücük” isimli bir kampanya başlattı. Bu çalışma çerçevesinde Türkiye sınırındaki çadır kentlerde yaşayan çocuklara oyuncak ve takıdan oluşan hediyeler gönderilecek.

Vakfımızın gönüllüleri tarafından başlatılan kampanya 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen oyuncaklar ve takılar, bayram öncesinde Suriyeli mülteci çocuklara verilmek üzere sınır kamplarına gönderilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022