İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Arama Kurtarma Ekibi, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma programı düzenledi. Program kapsamında su altı arama kurtarma ekipleri denizde Türk bayrağı açtı. Açılan bayrak, 22,5 metreye 15 metrelik boyutuyla Türkiye’de denizde açılan en büyük bayrak oldu.
28.03.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Arama Kurtarma Ekibi öncülüğünde Çanakkale Şehitlerini anma programı düzenlendi. Programa, Antalya Arama Kurtarma ekibi, Bursa Arama Kurtarma ekibi ve İstanbul Motorize ekibi de katıldı.

10.jpg

Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi

110 kişinin katıldığı program, sabah namazı ile başladı. Namazın ardından kara ekipleri 57. Alay ve Conk Bayırı arasında yürüyüş gerçekleştirdi. Daha sonra ekipler araçlarla Çanakkale Şehitleri Abidesi’ne ilerledi. Üç noktada da ekipler tarafından bayrak açıldı.

Ekip üyeleri şehitliğe ulaştıklarında, şehitlerin ruhları için Kur’an-ı Kerim okudu.

16.jpg

Denizde açılan en büyük bayrak

Daha sonra su altı arama kurtarma ekipleri, abidenin hemen altındaki koydan denize girerek dev bayrak açtı. Dalış ekiplerinin açtığı bayrak, 22,5 metreye 15 metrelik boyutuyla Türkiye’de Çanakkale şehitlerini anmak amacıyla denizde açılan en büyük bayrak oldu. 

9.jpg

Ekiplerin anma programına vatandaşlar da katıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Erzurum’da arama kurtarma eğitimi
İHH’dan Erzurum’da arama kurtarma eğitimi
İHH Afet Yönetimi Başkanlığı, Erzurum’un Şenkaya ilçesinde arama kurtarma eğitimi gerçekleştirdi. Eğitime, 7 ilden 42 kursiyer ve 6 eğitmen katıldı.
07.09.2022
Emre Yerli dualarla defnedildi
Emre Yerli dualarla defnedildi
Arama Kurtarma eğitimi vermek için gittiği Lübnan’da kalp krizi geçirerek vefat eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yerli, bugün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ankara’da defnedildi.
28.05.2022
Emre Yerli'ye veda
Emre Yerli'ye veda
Arama Kurtarma eğitimi vermek amacıyla Lübnan’a giden İHH Afet Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yerli, bugün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etti.
27.05.2022