İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çorum ve Şanlıurfa’dan İzzet Şahin’e destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in 15 gündür İsrail tarafından gözaltında tutulması Şanlıurfa ve Çorum’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 13.05.2010

İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet şahin 15 gündür İsrail tarafından askeri cezaevinde gözaltında tutuluyor. İbrani üniversitesinde öğrenci olarak dil eğitimi de alan İzzet Şahin, bütün izinleri tam olmasına rağmen hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı.  

İzzet Şahin’in gözaltında tutulmasına pek çok kesimden tepkiler gelirken farklı illerde protestolar gerçekleştiriliyor. Çorum ve Şanlıurfa’da İHH gönüllüleri ile çeşitli STK’lar bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamalarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın dünyanın 120 ülkesinde faaliyet gösteren, 18 yıldır Türkiye’de ve dünyada yüzlerce projeyi hayata geçiren bir kuruluş olduğu hatırlatıldı ve dünyanın dört bir yanında on binlerce gönüllüsü olduğu dile getirildi. Basın açıklamalarında İzzet Şahin’in bir insani yardım çalışanı olduğu hatırlatılarak biran önce serbest bırakılması istendi. Basın açıklamalarında İsrail, pankart ve sloganlarla protesto edildi. Eylemler olaysız sona erdi. 


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022