İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum İHH 100 mülteci aileye gıda yardımı ulaştırdı
Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırıldı.
Türkiye 29.05.2012

Dünyanın 120 ülkesinde ve bölgesinde yardım çalışmalarını devam ettiren İHH  İnsani Yardım Vakfı Çorum’daki Gönüllüleri aracılığıyla 100 mülteci aileye gıda yardımı ulaştırdı. 

İHH Çorum Gönüllülerinin tespit ettiği muhtaç mülteci aileler ziyaret edildi. Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırıldı.

Yapılan ziyaretlerde mültecilerin ciddi anlamda yardıma muhtaç oldukları, kaldıkları evlerin rutubetli ve durmaya uygun olmadığı gözlendi. Özellikle çocukların gereği gibi beslenemediği ve bazılarının ciddi hasta olduğu anlaşıldı.

İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı “Duyarlı halkımızı kendi çevrelerinde bulunan bu insanlara destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022