İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çorum ve Sakarya, Suriye’ye yardım malzemesi gönderdi
Gönüllülerimiz pek çok ilde Suriye için yardım kampanyaları düzenliyor.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.12.2012

‘Her ilden bir tır kampanyası’ kapsamında Çorum İnsani Yardım Derneği ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, mazlum Suriye halkına bir tır yardım malzemesi gönderdi.

İHH çatısı altında birleşen, Çorum İlkeder ve Özgürder Çorum şubesi başta olmak üzere 14 sivil toplum kuruluşuyla oluşturulan Suriye Halkını Destekleme Platformu, çalışmaları neticesinde, yardım malzemesi topladı.

Çorum’dan gönderilen, 19 ton un, 2 ton makarna, 1125 kilo pirinç, bot, kışlık kıyafet ve battaniyeden oluşan yardım TIR’ı Suriye’ye ulaştı.

Gönderilen malzemeler, İHH Hatay masası ekipleri tarafından Atma, Kah ve İdlib’in çeşitli bölgelerinde dağıtıldı.

Sakarya’dan 3 Tır Yardım Malzemesi

Sakarya İHH ise; aynı kampanya bünyesinde başlattığı çalışmalarda, hayırseverlerden toplanan 3 tır yardım malzemesini Suriye halkına gönderdi.

600 battaniye ve 738 koli kışlık giyecekten oluşan 2 tır yardım malzemesi, evleri yıkıldığı için kış şartlarında mağdur kalan sivil halka ulaştırılırken 25 ton undan oluşan 1 tır ise, özellikle fırınların hedef alındığı bölgelere ulaştırıldı.

Yapılan ekmekler, İHH İnsani Yardım Vakfının bölgelerde belirlediği fırınlar tarafından, halka ücretsiz olarak dağıtılacak. Bazı bölgelerde ise fırınların ekmekleri, işçilik ve akaryakıt gibi masraflarını çıkartıp maliyetine satması sağlanacak.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın   

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022