İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum ve Sakarya, Suriye’ye yardım malzemesi gönderdi
Gönüllülerimiz pek çok ilde Suriye için yardım kampanyaları düzenliyor.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.12.2012

‘Her ilden bir tır kampanyası’ kapsamında Çorum İnsani Yardım Derneği ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, mazlum Suriye halkına bir tır yardım malzemesi gönderdi.

İHH çatısı altında birleşen, Çorum İlkeder ve Özgürder Çorum şubesi başta olmak üzere 14 sivil toplum kuruluşuyla oluşturulan Suriye Halkını Destekleme Platformu, çalışmaları neticesinde, yardım malzemesi topladı.

Çorum’dan gönderilen, 19 ton un, 2 ton makarna, 1125 kilo pirinç, bot, kışlık kıyafet ve battaniyeden oluşan yardım TIR’ı Suriye’ye ulaştı.

Gönderilen malzemeler, İHH Hatay masası ekipleri tarafından Atma, Kah ve İdlib’in çeşitli bölgelerinde dağıtıldı.

Sakarya’dan 3 Tır Yardım Malzemesi

Sakarya İHH ise; aynı kampanya bünyesinde başlattığı çalışmalarda, hayırseverlerden toplanan 3 tır yardım malzemesini Suriye halkına gönderdi.

600 battaniye ve 738 koli kışlık giyecekten oluşan 2 tır yardım malzemesi, evleri yıkıldığı için kış şartlarında mağdur kalan sivil halka ulaştırılırken 25 ton undan oluşan 1 tır ise, özellikle fırınların hedef alındığı bölgelere ulaştırıldı.

Yapılan ekmekler, İHH İnsani Yardım Vakfının bölgelerde belirlediği fırınlar tarafından, halka ücretsiz olarak dağıtılacak. Bazı bölgelerde ise fırınların ekmekleri, işçilik ve akaryakıt gibi masraflarını çıkartıp maliyetine satması sağlanacak.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın   

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021