İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum ve Şanlıurfa’dan İzzet Şahin’e destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in 15 gündür İsrail tarafından gözaltında tutulması Şanlıurfa ve Çorum’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 13.05.2010

İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet şahin 15 gündür İsrail tarafından askeri cezaevinde gözaltında tutuluyor. İbrani üniversitesinde öğrenci olarak dil eğitimi de alan İzzet Şahin, bütün izinleri tam olmasına rağmen hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı.  

İzzet Şahin’in gözaltında tutulmasına pek çok kesimden tepkiler gelirken farklı illerde protestolar gerçekleştiriliyor. Çorum ve Şanlıurfa’da İHH gönüllüleri ile çeşitli STK’lar bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamalarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın dünyanın 120 ülkesinde faaliyet gösteren, 18 yıldır Türkiye’de ve dünyada yüzlerce projeyi hayata geçiren bir kuruluş olduğu hatırlatıldı ve dünyanın dört bir yanında on binlerce gönüllüsü olduğu dile getirildi. Basın açıklamalarında İzzet Şahin’in bir insani yardım çalışanı olduğu hatırlatılarak biran önce serbest bırakılması istendi. Basın açıklamalarında İsrail, pankart ve sloganlarla protesto edildi. Eylemler olaysız sona erdi. 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021