İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çorum'da Suriye yararına kermes açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri ve İlke-Der Çorum Şubesi tarafından Suriye halkına yardım etmek amacıyla kermes açıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 23.05.2013

Suriye'de savaşın ortasında, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çoğunluğu kadın ve çocuk onbinlerce Suriyeli'nin yaşadığı drama, Çorum halkı sessiz kalmadı ve Suriye yararına bir kermes düzenlendi.

Kermesin açılısını Çorum İnsani Yardım Derneği Selim Özkabakçı, İlke-Der Başkan Yardımcısı Ahmet Özgün ile İHH Gönüllüsü Dr. Derviş Çelik gerçekleştirdi. Duyarlı hanımların emeği ile hazırlanan kermesin geliri ise mazlum Suriye halkı için kullanılacak. 22 Mayıs Çarşamba günü dualarla açılan kermes bir hafta boyunca devam edecek.

Kermesin açılışında konuşma yapan ve Suriye’de yaşananlardan bahseden Çorum İnsani Yardım Derneği Başkanı Selim Özkabakçı, “İstiyoruz ki Suriye’de akan kan acilen dursun, hayat normalleşsin. Esad zulmü bitsin annelerin ve çocukların yüzü gülsün” dedi.

Suriye’ye yapılan yardımlardan da bahseden Özkabakçı, Çorum olarak Suriye’ye şimdiye kadar üç tır gıda yardımı gönderdiklerini ve bu kermes sayesinde dördüncü tırı göndereceklerini belirtti.

Çarşamba günü saat 12.30’da Gazi Caddesi No:16 da başlayan kermes bir hafta süresince açık kalacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022