İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum'da yetim çocuklar için kermes
Çorum’da yetim çocuklar yararına kermes düzenlendi
Türkiye 25.04.2014

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyesi Hanım kardeşlerimizle birlikte İlahiyat Fakültesi bahçesinde yetimler yararına kermes düzenledi. Beş gün açık kalacak kermes ve fotoğraf sergisinin geliri İHH’nın bakımını üstlendiği yetim çocuklara bağışlanacak. Gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermeste ayrıca “Yetimler” temalı fotoğraf sergisi de açıldı.

Serginin açılışını Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyeleri ile davetliler birlikte yaptı.

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu Başkanı Amine Özkabakçı, açılışta yaptığı konuşmada, “Yetimlerimize biz sahip çıkamazsak organ mafyaları, misyonerler ve çocuk tacirlerinin eline geçiyor. Bir misyoner vakfın baktığı yetim sayısı iki milyonun üzerindedir. Bir başkası bir milyon yetime bakıyor bunlar Müslüman coğrafyanın çocukları, bu tablo karşısında bizlere çok iş düştüğünü düşünüyoruz” dedi.

Çorum İHH’nın Eşref hoca caddesindeki yeni ofisinde yetim destekleme organizasyonunu yerel ölçekte de hayata geçireceğini belirten Özkabakçı, “Çorum’un yetimlerine de ulaşmayı planlıyoruz. Kendi şehrimizin sponsorlarıyla kendi şehrimizin yetimlerine de sahip çıkacağız. Bu konuda çalışmak isteyen gönüllü hanım kardeşlerimiz bizimle temasa geçebilir. Facebook’tan Çorum İHH ulaşabilirler” diye konuştu.

Bu arada, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki kardeşlerimizin sponsorluk sistemi ile bakımını üstlendiği yetim sayısı kırkı çeçti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021