İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çorum'da yetim çocuklar için kermes
Çorum’da yetim çocuklar yararına kermes düzenlendi
Türkiye 25.04.2014

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyesi Hanım kardeşlerimizle birlikte İlahiyat Fakültesi bahçesinde yetimler yararına kermes düzenledi. Beş gün açık kalacak kermes ve fotoğraf sergisinin geliri İHH’nın bakımını üstlendiği yetim çocuklara bağışlanacak. Gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermeste ayrıca “Yetimler” temalı fotoğraf sergisi de açıldı.

Serginin açılışını Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyeleri ile davetliler birlikte yaptı.

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu Başkanı Amine Özkabakçı, açılışta yaptığı konuşmada, “Yetimlerimize biz sahip çıkamazsak organ mafyaları, misyonerler ve çocuk tacirlerinin eline geçiyor. Bir misyoner vakfın baktığı yetim sayısı iki milyonun üzerindedir. Bir başkası bir milyon yetime bakıyor bunlar Müslüman coğrafyanın çocukları, bu tablo karşısında bizlere çok iş düştüğünü düşünüyoruz” dedi.

Çorum İHH’nın Eşref hoca caddesindeki yeni ofisinde yetim destekleme organizasyonunu yerel ölçekte de hayata geçireceğini belirten Özkabakçı, “Çorum’un yetimlerine de ulaşmayı planlıyoruz. Kendi şehrimizin sponsorlarıyla kendi şehrimizin yetimlerine de sahip çıkacağız. Bu konuda çalışmak isteyen gönüllü hanım kardeşlerimiz bizimle temasa geçebilir. Facebook’tan Çorum İHH ulaşabilirler” diye konuştu.

Bu arada, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki kardeşlerimizin sponsorluk sistemi ile bakımını üstlendiği yetim sayısı kırkı çeçti.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022