İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum’daki STK’lar Gazze için bir araya geldi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deniz yolu ile Gazze’ye yapacağı yardım organizasyonuna destek olmak için, Çorum’da bulunan bazı sivil toplum kuruluşları bir toplantı düzenledi.
Türkiye 30.03.2010

Çorum’da bulunan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelerek Gazze için yapılması gerekenleri konuştu. İlke-Der’in dernek salonunda düzenlenen toplantıya İlke-Der, Özgür-Der Çorum şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi, AGD Çorum şubesi, Müşfik Derneği, İhsan Derneği, Çorum EHL-İ BEYT Vakfı, Şuurlu Öğretmenler Derneği temsilcileri katıldı.

Toplantıda İHH’nın Çorumdaki çalışmalarını organize eden Selim Özkabakçı bir konuşma yaptı. Özkabakçı konuşmasında Gazze’ye yardım götürecek gemilerin mahiyeti ve Gazze’de yaşanan son durum hakkında katılımcılara bilgi verdi.

[video-41]

Toplantıya katılan STK temsilcilerinden destek isteyen Özkabakçı, şunları söyledi: “İHH’nın koordinasyonunda, dünyanın dört bir yanından gönüllülerin yürüttüğü yoğun çalışmalarla uluslararası bir dayanışma hareketi başlatılıyor. Sloganımız: Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım.  On gemi ile yola çıkması hedeflenen yardım filosu, tüm dünyadaki hayırseverlerin katkıları ile Mayıs ayı içerisinde Gazze’ye yardım götürecek. İlaç, gıda ve inşaat malzemelerinden oluşan tonlarca insani yardım malzemesi bölge halkına ulaştırılacak. İstiyoruz ki bizler de Çorum halkı olarak bu çorbada tuzumuz olsun. Elimizden gelen desteği en üst seviyede yapalım.”

Gerçekleştirilen toplantıda bütün STK temsilcileri İHH’ya çalışmalarında sonuna kadar destek sözü verdi. Ayrıca Gazze’ye düzenlenecek yardım filosu için ortak hareket edilecek çalışmalar belirlendi. Bu çalışmalar; kermes düzenlemek, resim resmi sergisi açmak ve kurumların kendi arasında maddi destek toplaması şeklinde olacak. Ayrıca alınan kararlar doğrultusunda bu süreçte bütün STK’lar ortak hareket edecekler.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021