İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Çorum’dan Suriye’ye 50 ton gıda yardımı
Suriye’ye 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan yola çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 13.02.2013

 Suriye halkı için toplanan 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan dualarla uğurlandı. Çarşamba sabahı Çorum Emiroğlu un fabrikasında gerçekleştirilen programa STK temsilcileri ve yardımlara destek veren bağışçılar katıldı.

Çorum İHH İnsani Yardım Derneği Temsilcisi Selim Özkabakçı yaptığı açıklamada Çorum halkının Suriye’ye daha önce 1 tır gıda yardımı gönderdiğini ifade etti.
 
Tırlarda un, pirinç gibi kuru gıda maddelerinin yanı sıra ilaç, kıyafet ve battaniye gibi acil ihtiyaç malzemeleri yer alıyor.
 
Çorum’dan dualarla uğurlanarak Hatay, Cilvegözü sınır kapısına doğru yola çıkan 2 tır yardım İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Reyhanlı’daki kriz masası aracılığı ile Suriye halkına dağıtılacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022