İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum’dan Suriye’ye 50 ton gıda yardımı
Suriye’ye 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan yola çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 13.02.2013

 Suriye halkı için toplanan 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan dualarla uğurlandı. Çarşamba sabahı Çorum Emiroğlu un fabrikasında gerçekleştirilen programa STK temsilcileri ve yardımlara destek veren bağışçılar katıldı.

Çorum İHH İnsani Yardım Derneği Temsilcisi Selim Özkabakçı yaptığı açıklamada Çorum halkının Suriye’ye daha önce 1 tır gıda yardımı gönderdiğini ifade etti.
 
Tırlarda un, pirinç gibi kuru gıda maddelerinin yanı sıra ilaç, kıyafet ve battaniye gibi acil ihtiyaç malzemeleri yer alıyor.
 
Çorum’dan dualarla uğurlanarak Hatay, Cilvegözü sınır kapısına doğru yola çıkan 2 tır yardım İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Reyhanlı’daki kriz masası aracılığı ile Suriye halkına dağıtılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021