İHH İnsani Yardım Vakfı
Çorum’dan Suriye’ye yardım tırı
Çorum’da hazırlanan yardım tırı Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Suriye, Türkiye 18.11.2013

Çorum İHH tarafından Suriye’ye ulaştırılmak üzere hazırlanan, içinde 26 tonluk gıda yardım malzemesininin bulunduğu yardım tırı cumartesi günü dualarla uğurlandı.

Hafız Yusuf Demirel hocanın yaptığı duanın ardından bir konuşma yapan İHH Çorum Temsilcisi Selim Özkabakçı,"İHH dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi savaşın başından beri Suriye’ye aralıksız yardım çalışmalarını devam ettirmektedir. Suriye’de açlık ve sefalet inanılmaz boyutlara ulaşmış durumdadır. Suriye’de kardeşlerimiz açlık çekmektedir. Suriyeli alimler erkeklerin oruç tutmasını önerirken açlıktan ağlayan çocukların da ölmemesi hayatta kalması için kedi köpek yemelerine fetva verdiler. Suriye’de yaşananlar insanlık ayıbıdır, Suriyeli çocukların ve kadınların bu durumu bizim onurumuzu zedelemektedir. Suriye yardımlarımız sürekli devam edecektir, bundan sonrada oluşacak yardımlarımızı yerine ulaştıracağız. Suriyeli kardeşlerimize Çorumluların yardımlarıyla birlikte selamlarını da götüreceğim inşallah" dedi.

İlke-Der ve Özgür-Der Çorum Şubesinin de destek verdiği yardım tırına Özkabakçı refakat edecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022