İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
CZN Burak depremden etkilenen çocuklarla buluştu
CZN Burak olarak bilinen şef Burak Özdemir, İHH koordinesinde Hatay’da depremden etkilenen çocuklarla buluştu. Özdemir ziyaretinde, çocuklara hamburger ikram etti, oyuncak dağıttı ve onlarla birlikte çizgi film izleyerek moral verdi.
10.03.2023

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen depremler sonrası Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgelerine destekler ulaştırıldı ve ulaştırılmaya devam ediliyor. Depremden etkilenen illere destek olmak için harekete geçen isimlerden biri de CZN Burak olarak tanınan şef Burak Özdemir. Depremin ilk günlerinden itibaren çeşitli yardım çalışmalarında bulunan Özdemir, son olarak İHH koordinesinde Hatay’da depremden etkilenen çocuklarla bir araya geldi.

5.jpg

Önce hamburger, sonra çizgi film

İstanbul’dan karavanına yüklediği hamburger malzemeleriyle Hatay’a gelen Özdemir, kendi hazırladığı hamburgerleri çocuklara ikram etti. İHH’nın destek verdiği ziyarette oyuncak dağıtımında da bulunan Özdemir, çocuklarla birlikte patlamış mısır eşliğinde çizgi film izledi.

2.jpg

Genç İHH ekipleri pamuk şeker palyaço gösterisi, şişme oyun parkları ile çocukların güzel anlar

Özdemir ve çocuklar ayrıca, Genç İHH tarafından kurulan oyun alanında uçurtma uçurdu. Alanda, Genç İHH tarafından çocuklara pamuk şeker dağıtıldı.     

3.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024